post

IV liga. Młody KKS powalczył z Jedlińskiem

Oparty na juniorach czwartoligowy skład KKS-u Kozienice przegrał w niedzielę na własnym parkiecie z Radmotem Jedlińsk 0:3. To było jednak dobre spotkanie w wykonaniu naszych chłopaków – postawili się bardziej doświadczonej ekipie, która aspiruje do gry w III lidze.

Spotkanie zaczęło się od wyrównanej gry punkt za punkt, przy dobrej grze KKS-u zarówno w przyjęciu, jak i w ataku. Niestety, w środku seta (przy jednym ustawieniu) rywale nam odjechali i kontrolowali przebieg tej partii. Przy gorszej skuteczności w ataku nie udało się dogonić gości.

Znacznie gorzej weszliśmy w drugą partię, gdzie przy dużej liczbie błędów własnych i słabym przyjęciu rywale zostawili nas daleko w tyle. Dobrą zmianę na przyjęciu dał Kuba Maraśkiewicz, który zmienił Patryka Bednarczyka, ale set był nie do uratowania.

Najlepiej w naszym wykonaniu wyglądała trzecia partia. Na parkiecie dobrze radzili sobie Kuba Maraśkiewicz i Janusz Rdułtowski. KKS wyszedł na prowadzenie 13:10, a gra toczyła się punkt za punkt. Niestety, w końcówce popełniliśmy proste błędy, rywal odjechał na cztery punkty i dokończył to spotkanie wygrywając partię do 21, a mecz 3:0.

– Po raz kolejny sami załatwiliśmy się głupimi błędami, czy to w przyjęciu czy w trakcie rozgrywania akcji. W pierwszym i trzecim secie graliśmy jak równy z równym z zespołem, który aspiruje do awansu do III ligi. Cieszyć może to, że chłopaki pokazują się z dobrej strony i liczę na to, że ta gra przełoży się na najbliższe mecze w spotkaniach juniorskich. Te będą decydowały o tym, kto zagra w play-offach – komentuje trener Maciej Łuczyński.

Przed naszą młodzieżą intensywne dwa dni grania. We wtorek i środę rozegrają zaległe spotkania w ramach II wojewódzkiej ligi juniorów. We wtorek zagrają na wyjeździe z Jaguarem Wolanów (o 17.00), a w środę u siebie z Siedlcami (o 19.30).

Energii naszym młodym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice.

KKS Kozienice II – SPS Radmot Jedlińsk 0:3 (20:25, 14:25, 21:25)
KKS: Janusz Rdułtowski, Patryk Bednarczyk, Mikołaj Mikliński, Bartosz Fila, Kacper Drewnik, Kacper Orzechowski, Bartek Hołuj (Libero) i Patryk Klimowicz (Libero) oraz Kuba Maraśkiewicz, Dawid Kościanek i Adam Potrzebowski