post

To było przedostatnie ligowe starcie naszych najmłodszych siatkarek

Powoli dobiegają rozgrywki II ligi kadetek. W sobotę, 20 listopada, nasza druga drużyna kadetek oparta na młodziczkach rozegrała swoje przedostatnie ligowe spotkanie. Dziewczyny przegrały na wyjeździe z Ateną Warszawa 0:3.

Wyjazdowe spotkanie nie najlepiej wyglądało w wykonaniu KKS-u. Problemy na przyjęciu naszej drużyny nie pozwalały na wyprowadzanie skutecznych akcji, co najczęściej kończyło się oddaniem piłki „za darmo” na drugą stronę. Gospodynie szybko zyskiwały kilkupunktową przewagę na początku każdego z setów, wykorzystując większość kontr i kontrolowały przebieg spotkania. Skuteczne, pojedyncze akcje kozieniczanek (głównie w wykonaniu Matyldy Kusio) nie pozwoliły na nawiązanie walki z bardzo dobrze serwującymi zawodniczkami Ateny.

– Kolejny trudny mecz za nami, po raz kolejny kluczowa okazuje się gra w przyjęciu, która tego dnia nie była u nas najlepsza. Przewaga w zagrywce drużyn, z którymi mierzymy się w lidze kadetek jest dość wyraźna.  Liga dobiega końca, wyniki niektórych setów pokazują, że przy dobrej dyspozycji naszych przyjmujących jesteśmy w stanie rywalizować ze starszymi dziewczynami komentuje trener Janusz Rdułtowski.

W czwartek dziewczyny zagrają ostatni mecz w lidze kadetek, z liderem grupy Krótką Mysiadło. A już w sobotę czeka ich kolejny turniej w ramach ligi młodziczek. Ten zostanie rozegrany w Kozienicach. Zapraszamy na trybuny od godz. 12.00.

Energii naszym młodym siatkarkom dodają Enea i Gmina Kozienice.

Atena Warszawa – KKS Kozienice 3:0 (25:6, 25:13, 25:7)