Ważna wygrana naszych juniorów. Są o krok od play-offów

Juniorzy KKS-u Kozienice pokonali na wyjeździe Jaguara Wolanów i na mecz przed końcem rundy zasadniczej zajmują drugie miejsce w grupie, które jest premiowane grą w play-offach.

Pierwszego seta nasi juniorzy zaczęli dość pewnie i wyszli na prowadzenie (2:6), które przez większość czasu utrzymywali. Dobrze w przyjęciu grał Hołuj, a swoje w ataku robili Bednarczyk i Orzechowski. W środku partii mogli powiększyć przewagę, ale słaba skuteczność w kontratakach nie pozwoliła na odjechanie rywalom.

Równie dobrze rozpoczęła się druga partia, w dużej mierze dzięki dobrym zagrywkom . KKS kontrolował tę odsłonę. Lepiej wyglądała gra w kontrataku, a skuteczność w ofensywie trzymali Bednarczyk i Orzechowski.. Cały czas dobre przyjęcie utrzymywał Hołuj wraz z Klimowiczem. W środku seta na atak wszedł Kościanek, zmieniając Orzechowskiego i od razu posłał 3 asy serwisowe. Seta chłopaki skończyli  do 18.

Trzeciego seta chłopaki zaczęli nieco zbyt rozluźnieni i po kilku akcjach punkt za punkt rywale odskoczyli im na cztery oczka. KKS popełniał niewymuszone błędy w ataku i miał problemy z organizacją gry po swojej stronie siatki. Tak było do 16:12, wtedy dzięki dobrym zagrywkom i grze w obronie chłopaki zaczęli odrabiać, a potem grać punkt za punkt. Przy stanie 22:22 na zagrywce pojawił się Bednarczyk – najpierw KKS  wygrał dwie akcje po kontratakach, a na finał poleciał as kończący seta i mecz.

– Nie licząc słabszej gry w trzecim secie i może kilku kontr z pierwszej odsłony, to możemy być zadowoleni. Po raz kolejny pokazaliśmy, że mamy bardzo dobrych skrzydłowych i że potrafimy grać ciekawą siatkówkę. Kolejny bardzo dobry mecz w przyjęciu zagrał Bartek Hołuj, ale także w ataku pokazał jak należy grać z blokiem rywali. Generalnie cały zespół zagrał fajne spotkanie, tylko po raz kolejny chwilami uciekała nam koncentracja, a za nią punkty. Ważne jednak,  że mamy trzy punkty i wszystko w swoich rękach, by zająć drugie miejsce i zagrać w play-offach – komentuje Maciej Łuczyński.

W środę, 24 listopada,  chłopaki rozegrają ostatnie spotkanie rundy zasadniczej. Ich rywalem będzie lider grupy KPS Siedlce.

Energii naszym młodym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice.

GKS Jaguar Wolanów – KKS Kozienice 0:3 (21:25, 18:25, 22:25)
KKS: Orzechowski, Drewnik, Hołuj, Bednarczyk, Fila, Mikliński, Klimowicz (Libero) oraz Kościanek