post

II liga. W sobotę KKS gra u siebie. To będzie trudny mecz

Już w najbliższą sobotę, 27 listopada, siatkarze Enei KKS-u Kozienice podejmą na własnym parkiecie UKS Spartę Grodzisk Mazowiecki. Zapowiada się emocjonujące spotkanie. Początek – jak zawsze – o godz. 18.00.

Sparta to bez wątpienia jeden z najtrudniejszych rywali, z jakimi przychodzi nam się mierzyć w tym sezonie. Przed startem rozgrywek typowani byli jako jedna z ekip do walki o awans. Ligę zaczęli jednak z podobnymi wynikami co KKS – poniżej oczekiwań i z niezbyt oszałamiającą liczbą punktów. Spartiaci zdają się jednak stabilizować formę. Wygrali trzy ostatnie mecze i z dorobkiem 13 oczek zajmują 6. pozycję w tabeli. Są tuż za kozieniczanami ze stratą 1 punktu.

Obie ekipy mają bilans 4 zwycięstw i 4 porażek. Wygrana za trzy punkty pozwoli zbliżyć się do pierwszej dwójki w stawce. Ich wywalczenie jednak łatwe nie będzie. Szykuje się świetne sportowe widowisko.

Warto jeszcze zauważyć, że obie ekipy sporo sparowały że sobą przed tym sezonem. Na turniejach w Wołominie i w Warszawie dwukrotnie górą była Spartą, a w dwumecz w Grodzisku zakończył się remisem 2:2 oraz zwycięstwem KKS-u 3:1 (formuła „po cztery sety każdy”).

W sobotę liczymy na walkę do końca i oczywiście na trzy punkty. Początek spotkania w hali przy ul. Głowaczowskiej o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Energii naszym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice.