Juniorzy KKS-u zagrają w play-offach!

Mimo porażki z liderem grupy KPS-em Siedlce, juniorzy KKS-u Kozienice zagrają w fazie play-off II ligi wojewódzkiej juniorów. Pierwszy od 10 lat awans do kolejnego etapu wywalczyli sobie zajmując drugie miejsce w rundzie zasadniczej.

Spotkanie z Siedlcami rozegrano w czwartek. Mecz początkowo układał się pomyślnie dla naszej drużyny. Kacper Drewnik świetnie zaczął na zagrywce i prowadziliśmy 6:0. Graliśmy pewnie w ataku i w przyjęciu, ale tylko do czasu. W połowie partii przeciwnicy zdołali wyrównać, a nasza gra dosłownie stanęła. Goście kapitalnie bronili nasze piłki i wykorzystywali kontry, wobec czego byliśmy totalnie bezradni.

W następnych dwóch setach, z każdą kolejną akcją, nasza wyglądała coraz gorzej. Mieliśmy problemy z atakiem i obroną, a ekipa z Siedlec regularnie punktowała. Po naszej stronie zabrakło tego, co zwykle było siłą KKS-u. Tym razem nasi skrzydłowi zagrali zdecydowanie poniżej swojego poziomu i nie wykorzystywali ataków.

– Zagraliśmy nasz najgorszy mecz w sezonie i mam nadzieję, że już więcej nam taki się nam nie przydarzy. Goście pokazali nam jak powinno się grać w obronie i kontratakach. Musimy poprawić naszą grę, bo popełniamy zbyt dużo łatwych błędów i oddajemy inicjatywę przeciwnikowi – komentuje trener Maciej Łuczyński.

I tak gramy w play-offach!

Mimo porażki KKS-u i wygranej 3:0 Dwójki Garwolin z PTS-em Pionki, kozieniczanie utrzymali drugie miejsce w tabeli i to oni zagrają w play-offach. Dorobek KKS-u to 15 punktów, 5 zwycięstw i 3 porażki. Tyle samo ma Dwójka, ale o końcowej kolejności zadecydował lepszy bilans setów.

Warto podkreślić, że to pierwszy awans juniorów do dalszych rozgrywek od 10 lat. Co ciekawe, ostatni raz taka sytuacja miała miejsce, kiedy to w juniorach grał obecny trener naszego młodego składu.

W fazie play-off powalczymy ze zwycięzcą grupy A – SPS Volley Ostrołęka. Czeka nas trudne zadanie, bo rywale w tym sezonie nie przegrali nawet jednego seta. Termin tego starcia nie został jeszcze ustalony.

Energii naszym młodym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice.

KKS Kozienice – KPS Siedlce 0:3 (21:25, 16:25, 23:25)