post

Poszły jak burza. Młodziczki z awansem na koniec roku!

Nasze najmłodsze zawodniczki zaliczyły kolejny świetny występ. W niedzielę, 19 grudnia, wzięły udział w III turnieju ligowym w ramach ligi młodziczek. Nasz zespół tym razem rywalizował w VI lidze, mierząc się z gospodyniami z Ostrołęki, a także z Perłą Złotokłos i Trójką Kobyłką. Dziewczyny wygrały wszystkie mecze i wywalczyły awans.

Na początek z Perłą

W pierwszym meczu KKS podejmował Perłę. Początek spotkania to wyrównana gra obu zespołów. Przy stanie 7:7 kilka dobrych zagrywek Oliwi Sucherman i skuteczne kontry pozwoliły nam odskoczyć na 4 punkty (12:8). Po prostych błędach przeciwniczek przewaga wzrosła do 6 oczek(16:10). Od tego momentu nasz zespół kontrolował przebieg partii, wygrywając do 20.

Po dobrych zagrywkach Julki Strojek, drugiego seta nasze dziewczyny zaczęły od prowadzenia 4:1, by za chwilę popełnić kilka niewymuszonych błędów i oddać prowadzenie rywalkom (4:6). Od tego momentu gra się wyrównała i żadnej drużynie nie udało się odskoczyć na więcej niż 2 pkt. Po 3 asach Matyldy Kusio w końcówce KKS prowadził 23:21. Niestety niewykorzystane szanse w ataku i błędy w przyjęciu sprawiły, że przegraliśmy drugą partię do 25.

Tie break to dominacja KKS-u w polu serwisowym. Dobre zagrywki Dominiki Zapory, Juli Strojek oraz sporo błędów po stronie Perły pozwoliły szybko odskoczyć na bezpieczną przewagę. Po zmianie stron, kolejnego asa dołożyła Strojek i prowadziliśmy 9:1. Mimo, że rywalki próbowały jeszcze nawiązać walkę to przewaga była zbyt duża. KKS wygrał seta do 6 i całe spotkanie 2:1.

KKS Kozienice – Perła Złotokłos 2:1 (25:20; 25:27; 15:6)

Drugi mecz z Kobyłką

Początek spotkania to spora ilość błędów z obu stron. Jako pierwsze nerwy opanowały zawodniczki Trójki, wychodząc na prowadzenie 14:7. Przewaga utrzymywała się przez większą część seta. Gdy wydawało się, że przeciwniczki spokojnie dowiozą wynik do końca, przy stanie 17:22 w polu serwisowym pojawiła się Oliwia Waligórska, która pozostała tam do końca. Trudne zagrywki (5 asów) i skuteczne ataki Matyldy Kusio w kontrze pozwoliły nam wygrać do 22.

Drugiego seta lepiej rozpoczęły zawodniczki KKS-u. Przy stanie 7:7 kilka dobrych zagrywek znów posłała Waligórska i prowadziliśmy 12:7. Tym razem jednak rywalki szybko odpowiedziały skuteczną grą ,doprowadzając do stanu po 14, a po chwili wychodząc na prowadzenie (15:18). Konsekwentna gra Kobyłki do końca i wygrana do 18 w drugiej odsłonie.

Kolejny tie break naszej drużyny. Początek bardzo wyrównany, skuteczna gra na siatce Matyldy Kusio i mała ilość błędów drużyny (na tablicy wyników 6:6). 4 asy zaserwowała Oliwia Sucherman i po zmianie stron prowadziliśmy 10:6. Kolejny skuteczny atak dołożyła Kusio, a za chwilę jeszcze 3 asy i wygraliśmy do 8.

KKS Kozienice – Trójka kobyłka 2:1 (25:22; 18:25; 15:8)

Na koniec z gospodyniami

Po zwycięstwie Perły nad Kobyłką, KKS – aby awansować do V ligi bez kalkulowania i liczenia małych punktów – musiał pokonać Ostrołękę. Gospodynie, po dwóch porażkach, postawiły trudne warunki podopiecznym Janusza Rdułtowskiego. Do stanu po 11 gra była wyrównana. Seria dobrych zagrywek Nike pozwoliła im odskoczyć na 5 punktów (16:11). Dobre zagrywki Strojek i Waligórskiej, Sucherman oraz mocne ataki Kusio najpierw pozwoliły doprowadzić do remisu po 17, a po chwili KKS prowadził 19:21. Jednak przy stanie 20:22 to gospodynie już tylko zdobywały punkty wygrywając do 22.

Postawione pod ścianą młodziczki, aby myśleć o awansie musiały tę partię wygrać. Początek seta nie należał do najłatwiejszych. Gospodynie szybko wyszły na prowadzenie 10:6. Na szczęście po czasie wziętym przez trenera dziewczyny szybko doprowadziły do remisu po 12 i systematycznie budowały przewagę (16:20). Konsekwentna gra i as serwisowy Sucherman na koniec drugiej partii, pozwolił ją wygrać do 19.

Podobnie jak w meczu z Kobyłką, początek tie breaka był wyrównany. Przy stanie 7:5 trzy asy posłała Matylda Kusio i prowadziliśmy 10:5. Dwa skuteczne ataki dołożyła Strojek i prowadziliśmy 12:7. Wypracowanej przewagi dziewczyny nie oddały do końca, wygrywając 15:9, a w meczu 2:1 i uzyskując awans do V ligi. Bardzo dobry mecz rozegrała Matylda Kusio która w tym spotkaniu zdobyła 23 punkty (19 atakiem, 4 zagrywką).

Był to szósty tie break rozgrywany przez KKS w tegorocznej lidze młodziczek. Nasze dziewczyny mają znakomity bilans w takich pojedynkach –  wygrały pięć spotkań, przegrały tylko jedno podczas pierwszego turnieju w Warszawie z Plasem.

Nike Ostrołęka – KKS Kozienice 1:2 (22:20, 25:19, 15:9)

– To były bardzo dobre zawody w wykonaniu dziewczyn. Cieszę się, że po ostatnim turnieju, w którym z powodu koronawirusa graliśmy w okrojonym składzie, udało nam się awansować do V ligi i będziemy mieli szansę na awans do IV ligi, co od początku sezonu jest naszym celem. Dziś kluczowe znaczenie miała zagrywka. Tylko 17 zepsutych piłek przy ponad 40 asach w całym turnieju jest niesamowitym osiągnięciem. Nasza gra w ataku wygląda coraz lepiej, poza Matyldą Kusio, która regularnie zdobywa po kilkanaście punktów, w każdym meczu punkty dokładają również Julia Strojek i Oliwia Sucherman. Za nami okres intensywnego grania. Super że ten rok kończymy trzema zwycięstwami i awansem. To na pewno zmotywuje nas do dalszej ciężkiej pracy – komentuje trener Janusz Rdułtowski.

Energii naszym młodym siatkarkom dodają Enea i Gmina Kozienice.

KKS: Oliwia Sucherman, Matylda Kusio, Julia Strojek, Nikola Barańska, Oliwia Waligórska, Karolina Szczypior, Amelia Szczepanik, Dominika Zapora, Wiktoria Wolszczak, Kamila Wolszczak, Zosia Lenarczyk, Zosia Dropia.