post

(Zdjęcia) Za nami pierwszy turniej w ramach Regionalnej Ligi Młodzieży – Enea Cup

Pięć zespołów rywalizowało w trakcie pierwszego turnieju Regionalnej Ligi Młodzieży Enea Cup, zorganizowanego przez Kozienicki Klub Siatkówki i Eneę. W niedzielę, 10 kwietnia, w hali przy ul. Głowaczowskiej przy siatce walczyły dziewczęta, a zawody wygrała Radomka Radom.

Do turnieju zgłosiły się trzy zespoły gospodarzy: juniorki prowadzone przez Monikę Lipińską-Jeziorowską, kadetki i młodziczki trenowane przez Janusza Rdułtowskiego, a także dwa zespoły gości: UKS Beta Pionki i Radomka Radom.

Turniej rozpoczął się o godz. 9.00 i grano na zasadzie każdy z każdym (na dwóch boiskach jednocześnie), do dwóch wygranych setów do 25 punktów, ewentualny 3 set do 15 punktów. W sumie dało to 10 emocjonujących spotkań, a całość potrwała około pięciu godzin.

Najlepiej na parkiecie radziły sobie zawodniczki Radomki, które nie przegrały nawet seta i z kompletem 12 punktów zajęły pierwsze miejsce. Na następnych trzech miejscach uplasowały się składy KKS-u, kolejno: młodziczki (8 pkt), kadetki (6 pkt) i juniorki (2 pkt). Stawkę domknęła Beta Pionki (2 pkt).

Puchary, dyplomy i medale najlepszym zawodniczkom wręczył Krzysztof Jeziorowski, członek zarządu KKS-u oraz atakujący drugoligowego składu naszego klubu.

W niedzielę przyznano także nagrody indywidualne: dla najlepszych zawodniczek z każdego zespołu oraz MVP turnieju. MVP została Daria Adamkiewicz, a w ekipie Radomki wyróżniona została Ola Puton. Najlepsza młodziczka KKS-u to Zosia Lenarczyk, kadetka – Amelia Szczepanik, juniorka – Zuzia Dropia, w ekipie Bety najlepsza była Julia Brzozowska.

Był to pierwszy z serii zaplanowanych turniejów, które KKS organizuje przy wsparciu sponsora tytularnego – Enei. Dziękujemy wszystkim kibicom za obecność w hali. O kolejnych turniejach będziemy informować wkrótce.

Energii naszym młodym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice.

fot. Mariusz Basaj / Enea KKS Kozienice