post

Trudny ligowy start młodziczek KKS-u

Za nami turniej rozstawieniowy Mazowieckiej Ligi Młodziczek. Po zawodach w Radomiu nasze młode zawodniczki trafiły do VIII ligi.

Gospodarzem zawodów była Radomka Radom. Obok gospodyń, w grupie A zagrały zawodniczki z drugiego zespołu Grodziska Mazowieckiego oraz KKS-u Kozienice. W grupie B znalazły się: UKS Beta Pionki, AWF Warszawa oraz pierwszy zespół z Grodziska. W grupach drużyny rywalizowały na zasadzie każdy z każdym, do 2 wygranych setów.

KKS udział w turnieju rozpoczął od meczu z gospodarzem. Pierwsza odsłona to przewaga radomianek w polu serwisowym. Dzięki mocnym serwisom gospodynie uzyskały kilkupunktową przewagę i kontrolowały przebieg seta, wygrywając spokojnie do 16. Druga partia miała bardziej wyrównany przebieg, kozieniczanki poprawiły przyjęcie i do 20 punktu gra była równa. W końcówce znów lepsze w polu serwisowym były zawodniczki Radomki i to one wygrały drugiego seta do 20, a całe spotkanie 2:0.

W kolejnym spotkaniu KKS zmierzył się z drugą drużyną z Grodziska. Solidna gra naszych młodziczek od początku seta i pewna wygrana do 21. W drugiej partii to rywalki przejęły inicjatywę, zagrały skuteczniej na siatce i to one cieszyły się z wygranego seta, również do 21, doprowadzając do tie-breaka. Duże problemy z przyjęciem naszej drużyny na początku trzeciego seta pozwoliły rywalkom na łatwe zbudowanie dużej przewagi (9:1). Mimo walki do końca KKS zdołał tylko nieznacznie odrobić straty przegrywając do 6 i w całym meczu 1:2.

Z dwoma porażkami na koncie młodziczki zajęły 3. miejsce w turnieju rozstawieniowym i dalsze zmagania rozpoczną od VIII ligi. Pierwszy z czterech zaplanowanych turniejów ligowych odbędzie się już 15 października w Kozienicach. Obok KKSu w turnieju zagrają: UKS Beta Pionki, KS Saska II Warszawa, Wisła Płock. Zapraszamy na trybuny hali sportowej, początek turnieju o godz. 10:00.

Energii naszym młodym siatkarkom dodają Enea i Gmina Kozienice.