post

W sobotę kolejny trudny wyjazd KKS-u. Gramy z Metrem

Już 25 lutego siatkarze Enei KKS-u Kozienice zmierzą się na wyjeździe z Metrem Warszawa. Nasi rywale to obecnie trzecia drużyna w grupie nr 2. Zapowiada się bardzo trudne spotkanie. Początek meczu o godz. 17.00.

Po 17 kolejkach Metro ma na swoim koncie 35 punktów – tyle samo, co druga w stawce Sparta, przy czym ekipa z Grodziska wciąż ma do rozegrania dwa zaległe mecze. Niemniej jednak, stołeczny zespół zachowuje teoretyczne szanse na awans do kolejnego etapu rozgrywek. Metro prezentuje wysoką formę. W tym roku przegrali tylko z Arką i właśnie Spartą. W ostatniej kolejce pokonali natomiast lokalnego rywala – Wolę Tramwaje Warszawskie. Żeby zachować swoje szanse do końca, potrzebują teraz serii zwycięstw za trzy punkty i potknięcia zespołu z Grodziska.

Zdecydowanie gorzej wygląda aktualna sytuacja kozieniczan. Po serii niepowodzeń i ewidentnym dołku KKS spadł na siódme miejsce w tabeli. Do bezpośrednich rywali – Woli i Czarnych – tracimy po dwa punkty (Czarni zagrali dwa mecze więcej). W pięciu ostatnich meczach KKS zdobył zaledwie cztery oczka, co w praktyce wyłącza nas z walki o top 4. Piąte miejsce jest jednak dalej w zasięgu, ale do tego przydałaby się sobotnia wygrana. O tę będzie trudno, zwłaszcza że na swoim koncie wciąż nie mamy ligowego zwycięstwa z Metrem. Pora na przełamanie? Trzymamy za to kciuki.

Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 25 lutego, w hali przy ul. Dereniowej 48 w Warszawie. Początek meczu o godz. 17.00.

Energii naszym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice.