post

(Zdjęcia) Młodziczki z jedną wygraną, kadetki z kompletem punktów w trzech ostatnich meczach

Młodziczki i kadetki KKS-u Kozienice intensywnie rywalizują na ligowych parkietach. Sprawdzamy, jak poszło naszym dziewczętom w ostatnich spotkaniach o stawkę.

Młodziczki

W sobotę, 7 października, w Międzyborowie rozegrany został I ligowy turniej młodziczek. Po turnieju rozstawieniowym, nasza drużyna znalazła się w 5. Lidze. Obok gospodyń, KKS mierzył się również z Akademią Wójtowicza, KS Saską II Warszawa oraz Jedynką Marki. Jedna wygrana w grupie, z Jedynką (2:0) oraz trzy porażki (0:2) pozwoliły na zajęcie 4. miejsca w 5. lidze. W tym roku w ligach 1-4 gra po 6 zespołów, zaś w 5-12 po 5 zespołów. Dwie najlepsze drużyny awansują do ligi wyżej, dwie najsłabsze spadają. Nasze młodziczki kolejny turniej rozegrają w Nadarzynie 18 listopada. Tym razem w 6 lidze zagramy przeciwko: GLKS Orzeł II Nadarzyn, Jedynka Marki, PMKS Nike Węgrów, UKS Polonez Wyszków. Trzymamy kciuki za dobry występ kozieniczanek.

Kadetki

Zdecydowanie lepiej w ostatnim okresie spisują się nasze starsze zawodniczki, cyzli kadetki. Dzięki trzem wygranym w trzech meczach (KKS – Pruszków 3:0; KKS – UKS Orlęta Raszyn 3:1; Radomka Radom – KKS 0:3) podopieczne Janusza Rdułtowskiego umocniły się na 2. miejscu Grupy A i są coraz bliżej awansu do fazy playoff walki o 1. ligę. W najbliższym spotkaniu KKS podejmie lidera grupy – RAS Szydłowiec. Mecz zostanie rozegrany 29 października, o godz. 11:00, w hali KCRiS. Serdecznie zapraszamy na trybuny kozienickiej hali do gorącego dopingu.

Energii naszym siatkarkom dodają Enea i Gmina Kozienice.