(Zdjęcia) KKS bez punktów w meczu z Kobyłką

To nie była udana sobota dla siatkarzy Enei KKS-u Kozienice. Podopieczni Marka Grzelczaka i Michała Kality przegrali 0:3 przed własną publicznością z zespołem SwK Kartpol Kobyłka. Kozieniczanie niestety nie postawili się rywalom, którzy wyraźnie lepiej punktowali w każdym secie.

Spotkanie KKS rozpoczął w składzie: Wojciech Ranecki na rozegraniu, Daniel Ostrowski i Claudio Estevez na przyjęciu, Michał Ostrowski i Michał Trąbka na środku, Adam Ostrowski w ataku i Robert Głogowski na libero. Był to zatem powrót do wyjściowego ustawienia, które zobaczyliśmy w starciu z Lechią II.

Niezły start, ale do czasu

Początek pierwszego seta był wyrównany i mógł naprawdę podobać się kibicom, którzy zobaczyli wiele długich wymian, w tym kilka naprawdę widowiskowych akcji. Zapowiadał się zacięty bój, zwłaszcza że przez długi czas żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć na więcej niż dwa punkty. Z biegiem czasu goście coraz lepiej wyglądali na parkiecie. Mieliśmy sporo problemów z przyjmowaniem ich zagrywek, a w konsekwencji z omijaniem ich szczelnego bloku. Gorzej wyglądała po ich stronie skuteczność w ataku, ale tę sukcesywnie poprawiali z każdą akcją. Kontakt trzymaliśmy do stanu 14:14. Następnie problemy z przyjęciem oraz zepsuty atak sprawiły, że Kobyłka odskoczyła na trzy oczka. Trener Marek Grzelczak poprosił o czas, a po wznowieniu nasza gra się posypała. Po naszej zepsutej zagrywce, przy wyniku 15:18, na serwisie pojawił się Gromelski i został tam na bardzo długo, bo totalnie rozmontował nasze przyjęcie. Pomylił się dopiero przy wyniku 15:23, ale było już po secie, którego przegraliśmy do 16.

Blok, blok, blok

Początek drugiej partii wyglądał podobnie do tego, co widzieliśmy w pierwszym secie, przy czym to KKS pierwszy się urwał. Claudio Estevez wykorzystał piłkę sytuacyjną, a Wojtek Ranecki dołożył asa i było 9:7. Prowadziliśmy jednak tylko przez chwilę. Ekipa z Kobyłki wyrównała, a po serii bloków odjechali nam z wynikiem. Dwukrotnie zatrzymali Michała Trąbkę, dwukrotnie Claudia Esteveza, Adam Ostrowski uderzył w siatkę, dorzucili asa i było 14:20. KKS miał chwilowy zryw, ale nasze zapędy zatrzymał świetnymi serwisami (w tym asem) Kowalczyk. Partię przegraliśmy do 19.

Zagrywali jak u siebie

Zdecydowanie najdłużej trzymaliśmy dobry wynik w trzecim secie, którego zaczęliśmy od asów Daniela i Michała Otrowskiego. Chociaż prowadziliśmy tylko przez chwilę, to nie pozwoliliśmy gościom odjechać jak w poprzednich partiach. Ci też nieco częściej się mylili, ale trzeba przyznać że w przekroju całego meczu wyglądali zdecydowanie lepiej praktycznie w każdym elemencie. Najbardziej w oczy rzucała się zagrywka – serwowali jak u siebie, podczas gdy to kozieniczanie psuli znacznie więcej piłek. Na silne serwisy odpychające naszych graczy od siatki zbyt często odpowiadaliśmy autami. KKS miał jeszcze szansę powalczyć o czwartego seta, ale przy stanie 21:23 wracającą piłkę jeden z naszych graczy posłał w aut. Kobyłka natomiast wykorzystała pierwszą piłkę meczową, stawiając kolejny blok. Było 21:25, a w całym spotkaniu 0:3.

Grali też inni

Sporo działo się w innych starciach Międzyrzec wygrał po tie-breaku z Metrem, a Sparta w czterech partiach pokonała NECKO. W trzech odsłonach, za każdym razem zwycięstwem gospodarzy, zakończyły się mecze Woli ze Spałą II, Campera z Olsztynem oraz Belska Dużego z Lechią II. Po 3. kolejkach KKS ma 3 punkty i zajmuje dopiero 9. miejsce w tabeli. Liderem jest Camper Wyszków, który jako jedyny ma komplet punktów.Swój kolejny mecz KKS rozegra za tydzień. W sobotę, 19 października, kozieniczanie udadzą się do Grodziska, gdzie zmierzą się ze Spartą. Następny domowy mecz zaplanowano na 26 października. Do Kozienic zawita wówczas NECKO Augustów. Już dziś zapraszamy.

Enea KKS Kozienice – SwK KARTPOL Kobyłka 0:3 (16:25, 19:25, 21:25)
KKS: Ranecki, M. Ostrowski, D. Ostrowski, A. Ostrowski, Estevez, Trąbka, Głogowski (libero) oraz Bartnik, Kiernoz, Rudzki, Grzyb
SwK: Skrzydło, Tataruch, Wiśniewski, Bujniak, Rydzeuski, Gromelski, Wójcik (libero)