post

Zatrzymać lidera. Do Kozienic przyjeżdża Avia

To może być jeden z najciekawszych meczów tego sezonu. Już w najbliższą sobotę, siatkarze Enei KKS-u Kozienice podejmą na własnym parkiecie niepokonanego do tej pory lidera grupy 6 – Avię Świdnik. Już dziś zapraszamy do hali przy ul. Głowaczowskiej.

Od początku rozgrywek wiadomo, że siatkarze ze Świdnika mają jeden cel na ten sezon – awans do I ligi. Zmiana trenera, wzmocnienia, nastawienie – wszystko to owocuje i przekłada się na świetne rezultaty naszych rywali. Avia wygrała wszystkie 9 meczów i zgromadziła niemal komplet punktów (26 na 27), tracąc tylko 6 setów. Do tej pory siatkarzom ze Świdnika zagrozili tylko zawodnicy Wisłoka Strzyżów, jednak mimo prowadzenia 2:1, przegrali po tie-breaku.

Mecz w Kozienicach będzie dla siatkarzy Avii pierwszym po przerwie świąteczno-noworocznej. Ich pojedynek z Karpatami Krosno został bowiem przełożony na inny termin. Przekonamy się, co pokażą po tak długiej przerwie od gry.

Z kolei KKS wrócił do rozgrywek tydzień temu, ale pierwszy mecz w Nowym Roku nie wyszedł naszym zawodnikom najlepiej. Przegrana 0:3 na wyjeździe z MOSiR-em Jasło nie napawa optymizmem. W najbliższą sobotę powinniśmy spodziewać się jednak zgoła innego starcia. Mecze z Avią, zwłaszcza te u siebie, zawsze przynosiły sporo emocji i kończyły się tie-breakami.

Motywacja na zatrzymanie lidera jest bardzo duża – zwłaszcza, że podopieczni Marka Grzelczaka chcą się zrewanżować za za październikową porażkę 0:3. Nie bez znaczenia będą też punkty. Do końca rundy zasadniczej zostało już tylko 4 mecze, a rywale depczą nam po piętach. Wisłok Strzyżów traci zaledwie jedno oczko do kozieniczan.

Zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki na trybuny hali przy ul. Głowaczowskiej. Szykują się wielkie emocje. Przypominamy, że energii naszym zawodnikom dodaje Enea.