post

Zaczynamy play-offy! W weekend gramy dwa mecze w Kozienicach

Rozpoczyna się faza play-off rozgrywek II ligi. W najbliższy weekend siatkarzy Enei KKS-u Kozienice czekają dwa pojedynki z Extransem Sędziszów Małopolski. Zapraszamy do hali przy ul. Głowaczowskiej – w sobotę, o godz. 18.00 i w niedzielę, o godz. 12.00.

W fazie play-off zdobywca 1. miejsca w rundzie zasadniczej gra z zespołem, który uplasował się na 4. lokacie, z kolei drużyny z miejsc 2. i 3. mierzą się ze sobą. Tym samym lider – Avia Świdnik – zmierzy się z Karpatami Krosno, a KKS z Extransem. Pojedynek będzie toczony do trzech zwycięstw, a zwycięzcy tych par awansują od razu do turnieju półfinałowego o awans do I ligi.

KKS zakończył rundę zasadniczą na pozycji wicelidera, dlatego będzie gospodarzem pierwszego terminu. W najbliższy weekend zagramy dwa mecze u siebie, a za tydzień udamy się do Sędziszowa. Ewentualny III termin (na piąty mecz) zaplanowano na 11 marca.

Przed naszymi siatkarzami niełatwe zadanie. Rywale w trakcie sezonu pokazali, że potrafią zaskoczyć. Ich bilans to 7 zwycięstw i 7 porażek, co przełożyło się na 21 punktów. Mecze z Kozienicami kończyły się rezultatem 3:1 – raz na ich, raz na naszą korzyść.

Na papierze to KKS jest faworytem tego starcia (9 zwycięstw 26 punktów), ale faza play off rządzi się swoimi prawami. By myśleć o awansie do kolejnego etapu rozgrywek, podopieczni Marka Grzelczak muszą dać z siebie 100%.

Wszystkich kibiców zapraszamy do hali przy ul. Głowaczowskiej. Jak zawsze, wstęp wolny. Czeka nas siatkarski weekend i wielkie emocje!

Przypominamy, że energii naszym siatkarzom dodaje Enea.