KKS wygrał w Strzyżowie. Play-offy zaczniemy u siebie

Siatkarze Enei KKS-u Kozienice wygrali sobotni wyjazdowy mecz z Wisłokiem Strzyżów 3:0. Tym samym postawili „kropkę nad i” i zakończyli rundę zasadniczą na pozycji wicelidera. Podopieczni Marka Grzelczaka będą zatem gospodarzami pierwszego terminu fazy play-off za dwa tygodnie.

W sobotę trener Marek Grzelczak dalej nie miał do dyspozycji Marcina Obremskiego, a od pierwszych minut na ataku zagrał Daniel Ostrowski. Oprócz niego na parkiecie zameldowali się Wojciech Kwiecień, Kacper Kędra, Błażej Czarnecki, Krzysztof Jeziorowski, Kamil Kapusta i na libero Robert Głogowski.

Dla Strzyżowa był to mecz niemal z gatunku o wszystko, ponieważ od jego rezultatu zależało utrzymanie w grupie play off. Gospodarze postawili opór i momentami grało się bardzo trudno. Już pierwszy set grany był na przewagi (27:25). Druga odsłona poszła naszym zawodnikom sporo łatwiej, bo wygrali ją do 16. Natomiast trzecia przyniosła emocjonującą końcówkę. KKS przegrywał 24:21, ale nasi siatkarze pokazali charakter i wygrali 27:25, a cały mecz 3:0. Tym samym z dorobkiem 26 punktów zakończyli rywalizację w rundzie zasadniczej na pozycji wicelidera.

Chociaż w ostatniej kolejce nie zmienił się układ na szczycie, to sporo namieszało się w dole tabeli. Avia wygrała z Jasłem 3:1, Karpaty z Błękitnymi 3:1, a Neobus 3:0 z Sędziszowem. Był to zatem idealny układ dla… Karpat Krosno, które rzutem na taśmę awansowały do grupy play-off, spychając Wisłok na 5. miejsce. Obie ekipy mają po 20 punktów, ale Karpaty minimalnie lepszy bilans setów.

Teraz siatkarzy czeka chwila przerwy, a już 29 lutego rozpocznie się faza play off. W tej KKS zmierzy się z Extransem Sędziszów. Rywalizacja będzie toczona do trzech wygranych meczów, a dwa pierwsze zagramy u siebie. Z kolei Avia Świdnik zagra z Karpatami Krosno. Zwycięzcy tych par awansują do turnieju półfinałowego o awans do I ligi. Już dziś zapraszamy do hali przy ul. Głowaczowskiej, bo szykują się ogromne emocje.