post

Dopiąć swego! KKS jedzie do Sędziszowa

Już tylko jedno zwycięstwo dzieli siatkarzy Enei KKS-u Kozienice od awansu do turnieju półfinałowego o awans do I ligi. Podopieczni Marka Grzelczaka muszą jednak pokonać Extrans Sędziszów Małopolski. Okazja ku temu będzie w sobotę, 7 marca, w Sędziszowie.

Przypominamy, że faza play-off toczona jest do trzech zwycięstw. W ostatni weekend podopieczni Marka Grzelczaka dwukrotnie wygrali z Extransem. Trzeba jednak przyznać, że była to prawdziwa siatkarska wojna, a niemal każdy punkt trzeba było wyszarpać rywalom. Wygraliśmy kolejno 3:1 i 3:2, a losy większości setów toczyły się w samych końcówkach partii. Bardzo ważna okazała się wysoka dyspozycja kilku naszych kluczowych zawodników.

Teraz kozieniczanom przyjdzie zagrać rewanż na wyjeździe. W przypadku wygranej w sobotę, kończymy tę fazę i awansujemy dalej. Jeśli nie, to kolejny mecz zaplanowano na niedzielę (również w Sędziszowie). Gdyby i to nie przyniosło rozstrzygnięcia, to obie ekipy ponownie zmierzą się w Kozienicach, tym razem 11 marca. Mamy oczywiście nadzieje, że dodatkowe spotkania nie będą potrzebne.

Rywale z pewnością postawią trudne warunki. Porażka eliminuje ich bowiem z dalszej gry. W tej sytuacji będą musieli zaryzykować.

Ciekawie jest też w drugiej parze z grupy 6. Liderująca Avia Świdnik, podobnie jak KKS (3:1 i 3:2), wygrała dwa pierwsze spotkania z Karpatami Krosno, a teraz czeka ją wyjazdowy rewanż.

Trzymamy kciuki za KKS i przypominamy, że energii naszym siatkarzom dodaje Enea.

Extrans Sędziszów Młp. – Enea KKS Kozienice
Sobota, 7 marca, godz. 17.00
Hala przy LO w Sędziszowie Młp., ul. Fabryczna 5
Wstęp wolny