post

Mamy awans do półfinału! KKS wygrał trzecie spotkanie z Sędziszowem

Siatkarze Enei KKS-u Kozienice w dobrym stylu wygrali trzeci mecz fazy play-off. W sobotę, 7 marca, pokonali na wyjeździe 3:1 Extrans Sędziszów Małopolski. Podopieczni Marka Grzelczaka pokazali klasę i udowodnili wysoką formę. Teraz czeka ich udział w turnieju półfinałowym o awans do I ligi!

Trener Marek Grzelczak postawił w sobotę na ten sam skład, co tydzień temu. Na parkiet wybiegli: Krzysztof Jeziorowski, Wojciech Kwiecień, Bartosz Jesień, Kacper Kędra, Błażej Czarnecki, Daniel Ostrowski i Robert Głogowski. Była to bardzo dobra decyzja, bo panowie zagrali swoje.

Sobotni mecz przyniósł znacznie mniejsze emocje niż te z ubiegłego tygodnia. Przynajmniej dla nas. Goście ewidentnie mieli problemy ze stresem i częściej się mylili. Co ważniejsze, nasi zawodnicy po raz kolejny uprzykrzali im życie bardzo trudną zagrywką. Sypnęło asami, fajnie grał blok, dość skutecznie było w ataku (z wyjątkiem końcówki ostatniej partii).

Dwie pierwsze odsłony wygraliśmy pewnie do 20 i do 18 punktów. Obie wyglądały dość podobnie. W trzeciej to goście objęli prowadzenie i musieliśmy gonić. Podopieczni Marka Grzelczaka pokazali charakter. Chociaż przegrywali 21:24, to zdołali doprowadzić do gry na przewagi. Tu niestety zabrakło odrobiny szczęścia i przegraliśmy ją 27:29.

Ostatni set na początku był dość wyrównany, ale w połowie odsłony KKS kompletnie odjechał rywalom, osiągając nawet 7 punktów przewagi. Trzeba przyznać, że goście jednak się nie poddali. My za to nie skończyliśmy kilku akcji i było nerwowo w końcówce. Nasi siatkarze postawili jednak kropkę nad i. Wygrali tę odsłonę do 22, a cały mecz 3:1. Tym samym wywalczyli awans do turnieju półfinałowego o awans do pierwszej ligi!

Trzeba podkreślić, że podczas meczu w Sędziszowie, nasz zespół dopingowała grupa kibiców z Kozienic. Pomysłodawcą wyjazdu był Rafał Bąk. Prywatnie pracownik Enei Wytwarzanie, a zarazem osoba mocno związana z naszą drużyną. Przez cały sezon wspiera nasze działania, pomaga przy organizacji spotkań i dba o doping. Rafałowi i wszystkim osobom, które wspierają KKS serdecznie dziękujemy i prosimy o więcej.
Dla KKS-u to jeszcze nie koniec rozgrywek w tym sezonie. Teraz czeka nas udział w turnieju półfinałowym o awans do I ligi. W sumie odbędą się trzy takie turnieje, a zagra w nich 12 drużyn. Sześć najlepszych awansuje do finału. Więcej szczegółów wkrótce.

Przypominamy, że energii naszym siatkarzom dodaje Enea.

Tymczasem…
KOZIENICE KOZIENICE KKS!

Extrans Sędziszów Małopolski – Enea KKS Kozienice 1:3 (20:25, 18:25, 29:27, 22:25)
KKS: Jeziorowski, Kwiecień, Jesień, Czarnecki, Kędra, Ostrowski, Głogowski (libero) oraz Obremski