(Zdjęcia) Dobry start ligi w wykonaniu naszych juniorów

Od wyjazdowego zwycięstwa rozpoczęli rozgrywki II mazowieckiej ligi juniorów młodzi zawodnicy Enei KKS-u Kozienice. We wtorek, 29 października, podopieczni Krzysztofa Łuczyńskiego pokonali 3:1 LEN Żyrardów.

W ubiegłym sezonie nasi młodzi siatkarze grali w lidze kadetów. W tym roku przystąpili już do rozgrywek juniorskich, gdzie rywalizują z Trójką Kobyłka, Huraganem Wołomin, Żyradowem, PTS-em Pionki i drugą drużyną MDK Warszawa.

Sezon rozpoczęliśmy od wyjazdowego pojedynku z Żyrardowem. Podopieczni Krzysztofa Łuczyńskiego dobrze weszli w to spotkanie. Od samego początku nasza gra wyglądała pewnie, a nasi rywale mieli duże problemy z naszym blokiem. W ataku szalał natomiast Kacper Orzechowski, który popisał się skutecznością. Pierwszą partię wygraliśmy do 19.

Drugi set to przede wszystkim popis naszej zagrywki (Orzechowski, Maraśkiewicz, Kościanek). Rywale mieli problemy z przyjęciem – piłka albo trafiała na aut, albo nie dawali rady kończyć akcji. Po naszej stronie dobrze atakował Jakub Maraśkiewicz, któremu celne piłki wystawiał Kacper Drewnik. Drugiego seta wygraliśmy do 13.

Niestety wysoka wygrana w drugiej odsłonie przełożyła się na zbytnie rozluźnienie w trzeciej. Dobre zagrywki rywali i nasze problemy w przyjęciu sprawiły, że Żyrardów odskoczył. Było 14:7 i mimo próby gonienia ta odsłona zakończyła się 25:15.

Zwycięstwo udało się przypieczętować w czwartej partii. Początkowo walka toczyła się punkt za punkt, ale udało się wypracować przewagę i dowieźć ją do końca. Na przyjęciu dobrze sprawili się Bartosz Chołuj i Patryk Klimowicz, a dobra gra z krótkiej Bolka, Kusio i Miklińskiego przełożyła się na punkty. KKS wygrał czwartego seta 25:14, a cały mecz 3:1.

Zainkasowane trzy punkty pozwoliły na zajęcie trzeciego miejsca w tabeli. Swój kolejny mecz nasi juniorzy rozegrają 4 października. W Kozienicach podejmą sąsiadów zza miedzy, czyli PTS Pionki. Początek o godz. 17.00.

Energii naszym młodym siatkarzom dodaje Enea!

LEN Żyrardów – Enea KKS Kozienice 1:3 (19:25, 13:25, 25:15, 14:25)
KKS: Drewnik, Kościanek, Mikliński, Bolek (K), Kusio, Chołuj, Orzechowski, Klimowicz (L), Maraśkiewicz