post

KKS wygrał w Rzeszowie. Trzy punkty jadą do Kozienic

Siatkarze Enei KKS-u Kozienice pokonali w sobotę 3:1 młody zespół AKS-u V LO Rzeszów. Dla podopiecznych Marka Grzelczaka było to pierwsze ligowe spotkanie od ponad miesiąca. I chociaż kozieniczanie byli bez dwóch zdań faworytami tego meczu, to chwilami widać było brak regularnej gry. Brak koncentracji na parkiecie kosztował nas straconego seta. Najważniejsze jednak, że trzy punkty zasiliły dorobek kozienickiego teamu.

Pod nieobecność kontuzjowanego Michała Korycińskiego, trener Marek Grzelczak postawił na Daniela Ostrowskiego. Oprócz niego, w wyjściowym składzie znaleźli się: Marcin Obremski, Krzysztof Jeziorowski, Bartłomiej Koryciński, Kacper Kędra, Wojciech Kwiecień i Robert Głogowski na libero.

Senny start

Początek spotkania nie wyglądał dobrze w wykonaniu kozienickiego zespołu. Wyraźnie brakowało nam koncentracji. Nie kończyliśmy ataków, a młodzież z Rzeszowa ambitnie grała w obronie. Zaczęło się od prowadzenia AKS-u 5:1 , a następnie 9:5. Wtedy ożywiła sie nasza gra. Najpierw postawiliśmy skuteczny potrójny blok, a za chwilę na rozgrywce zaszalał Daniel Ostrowski. Odrzucił rywali od siatki, a my punktowaliśmy. Przy stanie 9:9 trener gospodarzy poprosił o czas. Po przerwie rywale znów próbowali odskoczyć (11:9), ale odpowiedzieliśmy podwójnym blokiem i atakiem Kędry. Pierwsze prowadzenie objęliśmy przy stanie 11:12, a rywale coraz częściej się mylili. Przy wyniku 14:16 trener gospodarzy wziął drugi czas. Niewiele to pomogło. Po przerwie dobrze atakował Krzysztof Jeziorowski, a na zagrywce sprawdzał się Marcin Obremski.

KKS odskoczył na 15:21, a potem 17:23 i… nie mógł skończyć seta. W końcówce popełniliśmy wiele błędów i nie mogliśmy postawić kropki nad i. Udało się to Kacprowi Kędrze, który posłał potężny atak na 22:25

Festiwal zagrywek

Początek drugiej partii to popisy na zagrywce Kacpra Kędry. Dwa asy i odrzucanie rywali od siatki pozwoliło objąć prowadzenie 1:5. KKS utrzymywał bezpieczne prowadzenie do stanu 5:9, a potem na kilka chwil nasza gra się posypała. Nie kończyliśmy ataków, a gospodarze doprowadzili do wyrównania (10:10).

Kolejne akcje ułożyły się jednak po naszej myśli. Najpierw rywale obili siatkę, a potem Kędra obił blok rywali. Chwilę potem Jeziorowski dołożył asa i było 10:15. Młodzież z Rzeszowa próbowała gonić i nawet złapali kontakt na 2 punkty, ale tylko na chwilę. Kędra dwukrotnie posyłał asy, a kolejnego dołożył Obremski. Seta wygraliśmy do 19 i prowadziliśmy w meczu 2:0.

Koszmarna trzecia partia

Na trzeciego seta nasi zawodnicy chyba nie do końca wyszli na parkiet. Przespany początek partii sprawił, że rywale odlecieli na 4:0. Musieliśmy gonić, a przy tym popełnialiśmy sporo błędów. Przez chwilę punktowaliśmy głównie po bezpośrednich błędach AKS-u.

Najbliżej złapania kontaktu byliśmy przy stanie 12:10, kiedy postawiliśmy dobry blok. Niestety chwilę potem popełniliśmy trzy błędy z rzędu i było 15:10. W dalszej części tej odsłony gra nam sie kompletnie nie kleiła, a rywale odjechali na 8 punktów. Trener Marek Grzelczak, widząc co dzieje się na parkiecie, dał chwilę odpocząć pierwszemu składowi i wpuścił na parkiet zmienników. Warto odnotować fakt, że w barwach KKS-u zadebiutował Roman Oroń. Nie miał zbyt wiele czasu do gry, ale posłał kilka silnych ataków i dorzucił zepsutą zagrywkę. Na parkiecie zameldował się także najnowszy nabytek KKS-u Michał Adamczuk, który w drużynie oficjalnie jest dopiero od czwartku.

Tej partii raczej nikt w zespole nie będzie dobrze wspominał. Trzeciego seta przegraliśmy do 17 punktów.

Festiwal błędów

Czwarta partia przyniosła sporo nerwów po obu stronach, przynajmniej na początku odsłony. Dłuższą chwilę gra toczyła się punkt za punkt, a raczej błąd za błąd. Tak było do stanu 4:5. Wtedy w końcu zapunktowaliśmy po ładnej akcji, a chwilę potem wykorzystaliśmy wracającą piłkę po zagrywce Ostrowskiego i było 4:7. KKS już nie zamierzał oddać prowadzenia.

Chociaż nie brakowało błędów po obu stronach, to popełnialiśmy ich znacznie mniej od rywali, którym coraz bardziej brakowało chłodnych głów. KKS długo utrzymywał dwu-, trzypunktowe prowadzenie, by w końcówce odjechać. Sporo w tym zasługi zagrywek Marcina Obremskiego, który odrzucił rywali do siatki i dołożył kolejnego asa. Kozieniczanie prowadzili już 6 punktami (15:21).

W końcówce seta na parkiecie znowu pojawili się zmiennicy, ale rywale nie dali im zbyt wielu okazji do pogrania piłką – ostatnie punkty w meczu zdobyliśmy po ich błędach. Najpierw posłali piłkę w siatkę, a potem przekroczyli linię przy zagrywce.

KKS wygrał czwartego seta do 19, a cały mecz 3:1. Po czterech rozegranych spotkaniach kozieniczanie mają komplet 12 punktów.

Ciasno w  górze tabeli

Sobota była bardzo ciekawa na parkietach grupy 6. MOSiR Jasło pokonał u siebie 3:1 Hutnika i to był jedyny mecz, gdzie triumfowali gospodarze. Karpaty Krosno wygrały 3:0 w Ropczycach, Sparta tak samo w Gorlicach, a Extrans przełamał się w Chełmie, pokonując Arkę 3:1.

Liderem pozostaje Arka – 16 pkt w 7 meczach, drugi jest MOSiR 15 pkt w 5 meczach, trzecie Karpaty 15 pkt w 7 meczach, a czwarty KKS – 12 pkt w 4 meczach.

Atak na wicelidera

Podopieczni Marka Grzelczaka już jutro będą mieli okazję do wskoczenia na fotel wicelidera. Muszą jednak wygrać zaległy mecz z Błękitnymi Ropczyce 3:0. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę, 15 listopada. Trzy punkty, przypadku wysokich różnic w setach, dadzą nam wicelidera.

Trzeba będzie jednak zagrać lepiej niż dziś, a na pewno zachować pełne skupienie. W sobotę chwilami koncentracji zwyczajnie brakowało. Trzymamy kciuki!