Wrócić na zwycięskie tory. KKS podejmuje Karpaty Krosno

Przed siatkarzami Enei KKS-u Kozienice kolejny trudny pojedynek. W najbliższą sobotę, 19 grudnia, podejmą na własnym parkiecie trzeci zespół w tabeli grupy 6, czyli Karpaty-KPU Krosno.

Karpaty do tej pory uzbierały 27 punktów, przegrywając przy tym zaledwie 7 setów (najmniej w naszej grupie). Obok Jasła i KKS-u, to bez wątpienia jedna z najlepiej radzących sobie w tych rozgrywkach ekip. Do lidera tracą dwa punkty, a do wicelidera z Kozienic – zaledwie jeden.

Poprzednie starcie KKS-u i Karpat skończyło się wygraną 3:1 kozieniczan, ale nie była to łatwa przeprawa. Pierwszy set graliśmy na przewagi, w drugim to rywale byli górą. Dopiero w trzeciej odsłonie udało się ich przełamać i skończyć ją do 19, a kolejnego seta do 16.

W sobotę o zwycięstwo nie będzie łatwo, ale patrząc na układ sił w tabeli trzeba pamiętać, że będzie to jedno z tych spotkań, których rezultat przełoży się bezpośrednio na końcową kwalifikację.

W ostatniej kolejce podopieczni Marka Grzelczaka przegrali pierwszy mecz w tym sezonie i stracili pozycję lidera grupy. Mamy nadzieję, że tym razem wykorzystają atut własnej hali i wrócą na właściwe, zwycięskie tory.

Spotkanie odbędzie się oczywiście bez udziału kibiców, ale już dziś zapraszamy na transmisję na naszym fanpage’u na portalu Facebook.