post

Przed KKS-em starcie na szczycie. Kozieniczanie jadą do lidera

To będzie jedno z najważniejszych spotkań rundy zasadniczej. W najbliższą sobotę, 9 stycznia, siatkarze Enei KKS-u Kozienice zmierzą się na wyjeździe z liderem grupy 6 – MKS-em MOSiR Jasło. Wynik tego starcia będzie miał bezpośredni wpływ na końcowy układ tabeli.

Zawodnicy z Jasła do tej pory przegrali tylko jedno z dwunastu ligowych spotkań w tym sezonie – właśnie z KKS-em. Pod koniec listopada, w hali przy ul. Głowaczowskiej, to podopieczni Marka Grzelczaka zaprezentowali się lepiej i wygrali 3:0 przełożony mecz 4. kolejki. Można jednak odnieść wrażenie, że był to ostatni tak dobry występ naszej drużyny w tych rozgrywkach. Kolejne przyniosły spadek formy, a w konsekwencji dwie porażki, stratę punktów, a następnie spadek z pozycji lidera na trzecią lokatę.

Tymczasem ekipa z Jasła nie traciła punktów i na dobre zadomowiła się w fotelu lidera. MOSiR prowadzi z dorobkiem 32 oczek. Drugie są Karpaty Krosno (29 pkt), a trzeci KKS (również 29 pkt, ale gorszy bilans setów). W topie tabeli jest bardzo ciasno, a walka o pierwszą lokatę będzie trudna. W rundzie zasadniczej nie można już sobie pozwolić na porażkę.

Najbliższe starcie KKS-u można traktować jako to z kategorii „o 6 punktów”. Szykują się spore emocje i ciężko tu wskazać faworyta. Zmierzą się dwie bardzo dobre ekipy, które mają jednak za sobą około trzy tygodnie świątecznej przerwy od gry. Mimo to, na ostatnim treningu podopieczni Marka Grzelczaka prezentowali się bardzo dobrze, co więcej wszyscy są zdrowi i pozostają do dyspozycji trenera. Jeśli siatkarze KKS-u chcą myśleć o powrocie na fotel lidera, to w sobotę muszą wygrać; najlepiej za trzy punkty. Trzymamy kciuki!

Mecz odbędzie się oczywiście bez udziału kibiców, a gospodarze szykują transmisję na swoim fanpage’u. Początek starcia o godz. 18.00.

Energii naszym siatkarzom dodaje Enea.

MKS MOSiR Jasło – Enea KKS Kozienice
Sobota, 9 stycznia, godz. 18.00