post

Tylko zwycięstwo. W sobotę KKS podejmuje Błękitnych

Przed siatkarzami Enei KKS-u Kozienice pierwsze w tym roku kalendarzowym spotkanie na własnym parkiecie. W sobotę, 16 stycznia, podopieczni Marka Grzelczaka podejmą Błękitnych Ropczyce. Kozieniczanie są faworytami tego pojedynku, a jeśli chcą myśleć o walce o pierwsze miejsce, to powinni wygrać za trzy punkty.

Dla Błękitnych nie jest to najlepszy sezon. Nasi rywale w 13 meczach uzbierali 13 punktów i zajmują 7. miejsce w tabeli. Cały czas jednak są w grze o bezpieczną strefę (miejsca 5-6) – do szóstego Hutnika tracą sześć oczek. Z pewnością będą szukali każdej możliwej okazji, by wyjść z dołka, w którym się znaleźli. Nasi rywale wygrali zaledwie dwa z ostatnich dziesięciu spotkań, a w całym sezonie triumfowali tylko cztery razy. Warto jednak pamiętać, że w starciu z nami udało im się wywalczyć punkt na własnym parkiecie.

Z kolei siatkarze KKS-u, po kilku gorszych występach, w końcu się przełamali i w ostatnią sobotę pokonali dotychczasowego lidera grupy 6 – MKS MOSiR Jasło. Zainkasowali trzy punkty, a w topie tabeli zrobiło się jeszcze ciaśniej. Trzy ekipy: Karpaty Krosno, KKS i MOSiR mają po 32 punkty po 13 kolejkach, a walka o pierwsze miejsce w rundzie zasadniczej rozgorzała od nowa.

Teoretycznie, kalendarz spotkań wygląda dla nas bardzo dobrze, ale nie można pozwolić sobie już na żadną wpadkę i w pięciu pozostałych meczach uzbierać komplet 15 punktów. Nawet to nie da kozieniczanom pełnej pewności na pierwsze miejsce, bo Karpaty mają lepszy bilans setów. Jedno jest jednak pewne: to będzie ciekawy finisz rundy.

Spotkanie KKS-u z Błękitnymi rozpocznie się o godz. 18.00. Oczywiście odbędzie się ono bez udziału kibiców, ale już zapraszamy na transmisję na żywo w Internecie. Ta tradycyjnie odbędzie się na naszym fanpage’u na Facebooku.

Energii naszym siatkarzom dodaje Enea!