post

KKS pokonał lidera. Zwycięstwo na dobry początek roku

Dobrze zaczęli nowy rok siatkarze Enei KKS-u Kozienice. Podopieczni Marka Grzelczaka pokonali na wyjeździe lidera grupy 6 – MKS MOSiR Jasło 3:1. Po 13. kolejce jeszcze mocniej zagęściło się w topie tabeli. KKS, MOSiR i Karpaty Krosno mają po 32 punkty. Prowadzą Karpaty z najlepszym stosunkiem setów.

Dla kozieniczan to spotkanie miało podwójne znaczenie. Po trzech niezbyt udanych meczach (w tym dwóch przegranych), potrzebne było zwycięstwo za trzy punkty. Co więcej, wynik tego pojedynku może mieć ogromny wpływ na końcową kolejność w tabeli i parowanie w rundzie play-off. MOSiR w tym sezonie przegrał do tej pory tylko z KKS-em, a w sobotę po raz drugi.

Przerwa świąteczna na dobre wyszła naszym zawodnikom. Był czas na doleczenie drobnych urazów z ostatnich tygodni i chwilę odpoczynku po dość intensywnych rozgrywkach („nadrabialiśmy” mecze przekładane przez pandemię koronawirusa).

Nerwowo, ale z kompletem

Trener Marek Grzelczak zrobił kilka zmian w wyjściowym składzie. Na parkiecie pojawili się Piotr Skałbania, Wojciech Kwiecień, Krzysztof Jeziorowski, Bartłomiej Koryciński, Daniel Ostrowski, Kacper Kędra i Robert Głogowski na libero. W Jaśle zabrakło naszego kapitana Marcina Obremskiego.

Spotkanie zaczęliśmy solidnie, ale nie był to spokojny mecz. Gra była rwana, trafiały się przestoje, nie brakowało nerwów i błędów po obu stronach siatki. Swoje, nie pierwszy raz w tym sezonie, dołożyli też sędziowie. Po jednej z kontrowersyjnych decyzji, uwagi do pracy arbitra miał Wojciech Kwiecień, za co zobaczył czerwony kartonik.

Najważniejsze jednak, że z trudnego terenu wywieźliśmy trzy punkty. Do końca rundy zasadniczej zostało tylko pięć spotkań, a walka zaczyna się na nowo, bo trzy drużyny z topa mają po tyle samo punktów. Co więcej, Jasło i Karpaty czeka jeszcze mecz ze sobą.

Grali inni

W pozostałych  spotkaniach również było ciekawie. Hutnik pokonał 3:1 AKS Rzeszów, a Sparta – Błękitnych. Zwycięstwami 3:0 gospodarzy zakończyły się starcia Arki z Gorlicami i Karpat z Extransem. Emocji na parkietach nie brakowało.

Swój kolejny mecz podopieczni Marka Grzelczaka rozegrają już za tydzień. W sobotę, 16 stycznia, w hali przy ul. Głowaczowskiej podejmą Błękitnych Ropczyce. Już dziś zapraszamy na transmisję spotkania. Początek o godz. 18.00.

Energii naszym siatkarzom dodaje Enea!

MKS MOSiR Jasło – Enea KKS Kozienice 1:3 (17:25, 25:18, 23:25, 24:26)
KKS: Skałbania, Kwiecień, Jeziorowski, B. Koryciński, Ostrowski, Kędra, Głogowski (libero)