post

To był udany sezon, ale jest niedosyt. KOMENTARZE NA KONIEC SEZONU

15 zwycięstw i 3 porażki w rundzie zasadniczej, 44 zdobyte punkty i historyczne pierwsze miejsce, ale też nie do końca udany występ w fazie play-off i brak awansu do turnieju półfinałowego… Sezon 2020/21 z pewnością, mimo całej swojej specyfiki, zapisał się w historii Enei KKS-u Kozienice i pozostanie na latach w pamięci kibiców. Dziś, kilka tygodni po zakończeniu rozgrywek przez naszą drużynę, z chłodną głową patrzymy i oceniamy minione miesiące.

Marek Grzelczak, trener I drużyny: Myślę, że sezon był jak najbardziej udany. Rozegraliśmy go w trudnych warunkach – niestety – bez udziału publiczności na spotkaniach. Mimo to, w rundzie zasadniczej we wszystkich meczach granych u siebie straciliśmy tylko dwa punkty. Z czego go zapamiętamy? Myślę, że przede wszystkim powinniśmy pamiętać o zwycięstwie w rundzie zasadniczej oraz o długiej serii meczów bez porażki – w sumie 10 spotkań z rzędu. Co mogliśmy zrobić lepiej? Na pewno inaczej przepracować okres dwóch tygodni pomiędzy dwumeczem w Chełmie, a rewanżami w Chełmie, co z różnych względów nie mogło być zrealizowane. Dziś to już historia.

Marcin Obremski, kapitan Enei KKS-u Kozienice: Osobiście uważam sezon 2020/21 za bardzo udany. Zakończyliśmy sezon na pierwszym miejscu co świadczy, że byliśmy bardzo dobrze przygotowani do całego sezonu. Było to możliwe dzięki całej drużynie. W tym sezonie mieliśmy na każdej pozycji wartościowych zmienników, którzy niejednokrotnie pełnili funkcje liderów zespołu. Właśnie bardzo szeroką kadrę uważam za największy plus minionego sezonu.
Jeśli miałbym powiedzieć, co można było zrobić lepiej, to zdecydowanie wygrać piątego seta w drugim meczu play off z Chełmem w naszej hali. Można było wtedy wygrać tego seta i cały mecz… W przyszłym sezonie postaramy się dojść dalej…
Podziękowania dla całej drużyny, sztabu szkoleniowego i wszystkich kibiców za obecny sezon.

Krzysztof Jeziorowski, członek zarządu KKS-u i zawodnik I drużyny: Zakończony sezon oceniam bardzo pozytywnie. Z roku na rok drużyna seniorów osiąga coraz lepsze wyniki. W tym sezonie wygraliśmy rundę zasadniczą, a nawet mieliśmy szanse powalczyć w turniejach o 1. ligę. Zrealizowaliśmy nasze założenia w 100%, choć wiadomo niedosyt pozostaje. Mam nadzieję, że kolejne sezony będą jeszcze lepsze i kiedyś będziemy mogli spróbować sił w wyższej klasie rozgrywkowej.
Co było najlepsze w tym sezonie? Ciężko powiedzieć, bo był on dziwny i naprawdę trudny. Na pewno plusem było, to że drużyna przeszła go bez większych problemów, a jak pamiętamy COVID nas nie ominął. Warto również podkreślić, że osiągnęliśmy najlepszy siatkarski wynik w historii naszego miasta.
Co moglibyśmy poprawić? Zawsze jest coś do poprawy. Każdy z zawodników oraz trenerów wie, co można było zrobić lepiej i nad czym trzeba popracować w przyszłości. Osobiście, czuję jedynie niedosyt związany z meczami w Chełmie oraz jednym meczem w Kozienicach. Na pewno na nowy sezon przygotujemy się lepiej, wyciągając wnioski z poprzedniego. Dziś chciałbym raz jeszcze podziękować wszystkim kibicom, sponsorom i samorządowcom za okazane wsparcie dla naszego klubu oraz zawodnikom i trenerom za przepracowany sezon.

Antoni Józwowicz, prezes Enei Wytwarzanie, prezes Enei Wytwarzanie – sponsora tytularnego KKS-u: W tym sezonie zawodnicy pierwszej drużyny Enei KKS Kozienice dostarczyli kibicom wiele pozytywnych emocji. Osiągnięty przez seniorów wynik cieszy. Co najważniejsze, u naszych siatkarzy w każdym meczu widać było zaangażowanie i chęć zwycięstwa. Z niecierpliwością czekam na kolejny sezon i mam nadzieję, że KKS osiągnie w nim jeszcze lepszy rezultat. Pomimo zakończenia rozgrywek seniorskich nasz projekt sponsoringowy się nie kończy. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z klubem, który jest jedną z naszych sportowych wizytówek w regionie. Planujemy wspólne działania w zakresie promowania sportu wśród dzieci i młodzieży. To dla nas bardzo ważny element współpracy, ponieważ Enea Wytwarzanie, jako firma odpowiedzialna społecznie, aktywnie angażuje się w tego typu projekty. Bardzo dobrym przykładem jest projekt Regionalnej Ligi Młodzieżowej Enea Cup, stanowiący element programu Enea Akademia Sportu. Chcemy pomagać w rozwoju profesjonalnej siatkówki w Kozienicach, a naszym celem jest m.in. wyłanianie sportowych talentów i wspieranie ich rozwoju. Mamy nadzieję, że sytuacja epidemiczna pozwoli nam na realizację tego projektu, ale pragnę podkreślić, że na pierwszym miejscu zawsze stawiamy zdrowie i bezpieczeństwo