post

Na to wszyscy czekali. Wraca II liga. W sobotę KKS gra na wyjeździe

Już w najbliższą sobotę, siatkarze Enei KKS-u Kozienice rozegrają swój pierwszy mecz w sezonie 2021/22. Podopieczni Marka Grzelczaka zmierzą się na wyjeździe z KS Metro Warszawa. Początek starcia w stolicy o godz. 17.00.

Jak już informowaliśmy, od nowego sezonu kozieniczanie będą rywalizowali w nowej grupie 2 II ligi, gdzie znalazły się zespoły z Mazowsza, Podlasia, Lubelszczyzny oraz województwa łódzkiego. Dla siatkarzy KKS-u oznacza to przede wszystkim nowych rywali, bo w grupie znalazły się zaledwie dwie ekipy z dawnej grupy 6 (oprócz KKS – Arka Tempo Chełm). To będzie także inny sezon pod względem organizacyjnym. Zespoły rozegrają 22 mecze w trakcie rundy zasadniczej. Dwie najlepsze ekipy z każdej z grup awansują do turniejów półfinałowych o awans, a dwa najgorsze zespoły spadną do III ligi. Tu każde spotkanie będzie miało znaczenie – zwłaszcza, że zapowiada się wysoki poziom sportowy. W naszej grupie mamy spadkowicza z I ligi (BAS Białystok) i kilka załóg, które do niej pukają.

Kadra KKS-u

Rewolucja nie ominęła także składu naszej ekipy. Po ostatnim sezonie z KKS-u odeszli: Marcin Obremski, Wojciech Kwiecień, Kacper Kędra, Roman Oroń i Michał Adamczuk. W barwach KKS-u na parkiet nie wyjdzie też Michał Kalita, ale Kali pozostaje drugim trenerem naszego zespołu.

Kadra KKS-u na najbliższy sezon wygląda następująco:
Środek: Bartłomiej Koryciński, Maciej Kałasz, Kamil Kapusta, Damian Boruch, Kacper Żaczek
Przyjęcie: Michał Koryciński, Daniel Ostrowski, Marcin Kurek, Szymon Ćwikliński
Rozegranie: Wojciech Ranecki, Mikołaj Michalak
Atak: Krzysztof Jeziorowski, Piotr Skałbania
Libero: Robert Głogowski, Janusz Rdułtowski
Sztab: Marek Grzelczak, Michał Kalita

Pierwszy mecz w sobotę

Pierwszy mecz o punkty kozieniczanie rozegrają w sobotę, 2 października. Nasz zespół zmierzy się na wyjeździe z KS Metro Warszawa, który w ubiegłym sezonie zajął 5. miejsce dawnej grupie 2. (7 zwycięstw, 11 porażek, bilans setów 37:40). Metro to klub, który może pochwalić się licznymi sukcesami swojej młodzieży, a w gronie wychowanków ekipy ze stolicy są m.in. mistrzowie świata: Piotr Nowakowski, Karol Kłos i Andrzej Wrona.

KKS to z kolei zwycięzca grupy 6 w sezonie 2020/21. Dla kozienickiego zespołu będzie to pierwszy pojedynek w nowej grupie. Apetyty kibiców są zaostrzone do granic możliwości. Czekamy na pierwsze zwycięstwo!

Energii naszym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice.

KS Metro Warszawa – Enea KKS Kozienice
Sobota, 2 października, godz. 17.00
Hala przy ul. Dereniowej 48