post

Powędrować w górę tabeli. W sobotę gramy z Lotnikami

MMKS Lotnik Łęczyca będzie rywalem Enei KKS-u Kozienice w 5. kolejce II ligi piłki siatkowej. Mecz zaplanowano na sobotę, 30 października. Początek o godz. 17.00.

Po czterech kolejkach Lotnik zajmuje 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 6 punktów. Ekipa z województwa łódzkiego ma na swoim koncie wygrane z Centrum Augustów i Międzyrzecką Trójką, a także przegrane 1:3 z Wolą Warszawa i liderem grupy BAS-em Białystok. Lotnicy są w podobnej sytuacji co KKS, bo w ubiegłym sezonie rywalizowali w innej grupie. W dawnej „trójce” zajęli 6. miejsce z dorobkiem 22 punktów w 18 spotkaniach. Tak jak nasz zespół, teraz muszą mierzyć się z zupełnie innymi ekipami.

Nieco gorzej od rywali ten sezon zaczęli kozieniczanie. Obecnie mają 5. oczek, co plasuje ich na 8. miejscu wśród 12 zespołów. Podopieczni Marka Grzelczaka i Michała Kality zaliczyli ostatnio ligowe przełamanie, ale w środę przegrali pucharowe starcie z Huraganem. Mamy nadzieję, że po raz kolejny pokażą się z jak najlepszej strony, wywalczą trzy punkty i rozpoczną marsz w górę tabeli.

Energii naszym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice.

MMKS Lotnik Łęczyca – Enea KKS Kozienice
Sobota, 30 października, godz. 17.00