post

Są kolejne trzy punkty. Pewne zwycięstwo nad Lotnikami

Siatkarze Enei KKS-u Kozienice wygrali 3:0 wyjazdowe starcie z MMKS-em Lotnikiem Łęczyca. To drugie zwycięstwo podopiecznych Marka Grzelczaka i Michała Kality w tym sezonie.

Tym razem nasi trenerzy mieli do dyspozycji wszystkich zawodników. W wyjściowym składzie znaleźli się: Wojciech Ranecki, Bartłomiej Koryciński, Krzysztof Jeziorowski, Piotr Skałbania, Marcin Kurek, Daniel Ostrowski i Robert Głogowski na libero.

Nasz zespół zagrał bardzo dobre spotkanie. W końcu solidnie wyglądał praktycznie każdy element, w tym ulubiona broń kozieniczan – zagrywka. Sporo też punktowaliśmy blokiem, co zazwyczaj nie jest naszą najmocniejszą stroną. Widać, że zespół zostawił za sobą pucharową porażkę z Huraganem. Tym razem nasi przyjmujący spisali się znacznie lepiej. Powody do radości trenerom i kolegom z zespołu dał Marcin Kurek, który pokazał się z bardzo dobrej strony. Cieszą też skuteczne ataki Piotrka Skałbani i energiczna gra Bartka Korycińskiego.

Co ciekawe, po raz kolejny na środku zagrał Krzysztof Jeziorowski. Zioro od tego sezonu teoretycznie wrócił na pozycję atakującego, ale częściej oglądamy go w roli środkowego. W sobotę po raz kolejny nękał rywali skutecznymi zagrywkami. Kolejne dobre zawody rozegrał również Daniel Ostrowski, który w ostatnich meczach często brał na swoje barki ciężar tych spotkań. Świetnie na parkiecie, do czego zdążył nas już przyzwyczaić, sprawował się też nasz libero Robert Głogowski. Cieszy bardzo równy występ naszego zespołu. 

KKS wygrał pewnie wszystkie trzy sety, kolejno do 20, 22 i 17 punktów. Widać było, że nasi siatkarze kontrolują ten mecz. Spotkanie trwało około 75 minut, a kozieniczanie dopisali sobie trzy punkty i niezależnie od wyników innych meczów awansują o co najmniej jedną pozycję w tabeli (minimum 7. lokata). Po pięciu kolejkach nas zespół ma 8 punktów.

A już za tydzień KKS czeka ogromne wyzwanie. Podopieczni Marka Grzelczaka i Michała Kality zagrają na wyjeździe z liderem stawki – BAS-em Białystok. Szykują się wielkie emocje.

Energii naszym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice.

MMKS Lotnik Łęczyca – Enea KKS Kozienice 0:3 (20:25, 22:25, 17:25)
KKS: Ranecki, B. Koryciński, Jeziorowski, Skałbania, Kurek, Ostrowski, Głogowski (libero)