post

II liga. W sobotę KKS jedzie do Wołomina

Siatkarze Huraganu Wołomin będą najbliższymi rywalami Enei KKS-u Kozienice w rozgrywkach II ligi piłki siatkowej. Spotkanie zostanie rozegrane na wyjeździe, w sobotę, 20 listopada. Początek o godz. 15.00.

Huragan nie najlepiej rozpoczął tegoroczny sezon. Siatkarze z Wołomina w siedmiu spotkaniach uzbierali tylko 6 punktów, przy czym wygrali tylko raz i trzykrotnie przegrali po tie-breakach. Obecnie zajmują 10. miejsce w tabeli, tuż nad strefą spadkową. Co ciekawe, dobrze radzą sobie w rozgrywkach Pucharu Polski, z którego zresztą wyeliminowali kozieniczan. Październikowe starcie obu ekip zakończyło się wygraną gospodarzy 3:0, a siłą ekipy z Wołomina okazała się wówczas bardzo dobra zagrywka.

Nasi rywale ewidentnie są w dołku, tym bardziej będą groźni na własnym parkiecie. Z drugiej strony borykają się z problemami kadrowymi (kontuzje), a zarazem grają więcej spotkań (17 listopada grają z Wieluniem w Pucharze Polski). W sobotę trzeba będzie się skupić przede wszystkim na własnej grze i przywieźć trzy punkty, by utrzymać kontakt z czołówką tabeli.

KKS po siedmiu kolejkach ma 11 punktów i zajmuje 6. miejsce stawce. Do lidera tracimy 9 oczek, ale do wicelidera już tylko 4. Cały czas jesteśmy w grze o wysoką lokatę.

Energii naszym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice.

Ił Capital Huragan Wołomin – Enea KKS Kozienice
Sobota, 20 października, godz. 15.00

Fot. Konrad Kodix Sieczkowski