post

Podtrzymać dobrą passę. W sobotę KKS gra u siebie

Już w najbliższą sobotę, 29 stycznia, siatkarze Enei KKS-u Kozienice podejmą na własnym parkiecie zespół MMKS Lotnik Łęczyca. Dla podopiecznych Marka Grzelczaka i Michała Kality to dobra okazja do wywalczenia kolejnych trzech punktów. Początek meczu w hali przy ul. Głowaczowskiej o godz. 18.00.

Nasi najbliżsi rywale nie mieli w ostatnim czasie łatwo. Ekipa Lotnika miała ogromne problemy z rozgrywaniem meczów i regularnymi treningami, ponieważ jej zawodnicy pełnili służbę na wschodniej granicy Polski. Kadrę klubu stanowią wojskowi, którzy rotacyjnie wyjeżdżali na wschód. Zespół powoli wraca do gry i musi szukać punktów. Po 12 spotkaniach (3 zaległe) Lotnicy mają tylko 9 oczek i znajdują się tuż nad strefą spadkową.

W znacznie lepszej sytuacji są kozieniczanie, którzy dobrze weszli w Nowy Rok i odnotowali dwa ważne zwycięstwa, kolejno z Wolą i Centrum Augustów. W ostatnią sobotę KKS powinien zagrać jeszcze zagrać z Trójką, ale mecz został przełożony na prośbę gości (covid u rywali).

Faworytem najbliższego meczu będą gospodarze. KKS ma lepszy bilans, większą regularność treningów i gry, a co pokazują ostatnie wyniki – wysoką formę. Poprzednie starcie z Lotnikami zakończyło się naszą wygraną 3:0. Liczymy na powtórkę wyniku, ale nie lekceważymy rywali. Widzimy się w hali przy ul. Głowaczowskiej!

Energii naszym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice.