post

Rusza Regionalna Liga Młodzieżowa – Enea Cup

Już w najbliższą niedzielę, 10 kwietnia, odbędzie się pierwszy z cyklu turniejów „Regionalna Liga Młodzieżowa – Enea Cup”, organizowanych przez KKS Kozienice przy wsparciu Enei Wytwarzanie. W hali przy ul. Głowaczowskiej, już od godz. 9.00, będą rywalizowały zespoły młodzieżowe z Kozienic, Pionek i Radomia.

– Regionalna Liga Młodzieżowa – Enea Cup to wspólny projekt naszego klubu oraz naszego sponsora tytularnego, czyli Enei. Wspólnie dbamy o rozwój fizyczny dzieci i młodzieży, a także popularyzujemy siatkówkę wśród najmłodszych. Każdego roku staramy się organizować zawody sportowe z myślą o młodych zawodnikach i zawodniczkach, ale w ostatnich latach poważnym utrudnieniem były obostrzenia wynikające z pandemii. Po zniesieniu restrykcji nasze działania prowadzone będą na jeszcze szerszą skalę – mówi Krzysztof Jeziorowski, członek zarządu klubu i zawodnik drugoligowej drużyny KKS-u.

Przed nami pierwszy turniej

Serię turniejów rozpoczynamy od zawodów z udziałem trzech naszych zespołów kobiecych (juniorki, kadetki, młodziczki) oraz ekip Radomki Radom i UKS-u Bety Pionki.

Rywalizacja będzie prowadzona na zasadzie każdy z każdym (na dwóch boiskach jednocześnie), do dwóch wygranych setów do 25 punktów, ewentualny 3 set do 15 punktów. Zwycięstwo 2:0 da 3 pkt, 2:1 – 2 pkt, przegrana 1:2 – 1 pkt, porażka do zera – bez punktów.

Kolejne turnieje w planach

W planach organizatorów są kolejne turnieje: damskie, męskie, mieszane dla najmłodszych, a także rozgrywane na boiskach do siatkówki plażowej.

– Do każdego turnieju zapraszać będziemy inne kluby, tak aby jak najwięcej dzieci wzięło udział w tych rozgrywkach. Myślimy również nad turniejami wewnątrzszkolnymi – zapowiada Krzysztof Jeziorowski.

Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę do hali KCRiS przy ul. Głowaczowskiej, początek zawodów o godz. 9.00.

Energii naszym młodym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice.