post

Arcytrudny wyjazd KKS-u. Rywale niekwestionowanym faworytem

Już w najbliższą sobotę, 28 stycznia, siatkarze Enei KKS-u Kozienice zagrają najtrudniejszy mecz wyjazdowy tego sezonu. W Chełmie zmierzą się z miejscową Arką. Początek spotkania o godz. 18.00.

Arka, po przebudowie składu i oparciu go na zawodnikach z przeszłością w PlusLidze i I lidze, od początku rozgrywek jest faworytem nie tylko do wygrania naszej grupy, ale też do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Zespół z Chełma potwierdza swoją jakość na parkiecie, wygrywając mecz za meczem. W 15 spotkaniach nie zaznali jeszcze porażki, stracili tylko 1 punkt i łącznie 7 setów. Na tym etapie mają 44 punkty i aż 12 oczek przewagi nad drugą Spartą. Takiego bilansu nie ma żaden z innych liderów grup II ligi. Arka pozostaje jedyną niepokonaną ekipą w grupie 47 drugoligowców.

Z kolei KKS zajmuje aktualnie 6. miejsce w naszej grupie z dorobkiem 24 oczek. Podopieczni Marka Grzelczaka w ubiegłą sobotę zaliczyli przełamanie i odnotowali pierwsze zwycięstwo w 2023 roku. O punkty w najbliższej kolejce będzie bardzo trudno. Rywale z pewnością wysoko zawieszą poprzeczkę.

W tym sezonie z Arką graliśmy raz. Spotkanie w Kozienicach, po wielu kontrowersjach, zakończyło się wynikiem 0:3 (19:25, 20:25, 22:25). W Chełmie będzie znacznie trudniej, a mecze w hali rywala nigdy nam nie leżały. Niemniej jednak trzymamy kciuki za dobry występ naszych chłopaków i po cichu liczymy na niespodziankę.

Energii naszym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice.

CHKS Arka Chełm – Enea KKS Kozienice
Sobota, 28 stycznia, godzina 18:00
Hala MOSiR w Chełmie, ul. Graniczna 2A