post

W sobotę gramy u siebie. Do Kozienic przyjeżdża wicelider tabeli

Już w najbliższą sobotę, 11 stycznia, siatkarze Enei KKS-u Kozienice podejmą na własnym parkiecie wicelidera grupy nr 2 – UKS Spartę Grodzisk Mazowiecki. Przed zawodnikami Marka Grzelczaka i Michała Kality bardzo trudne wyzwane. Szykuje się ciekawe widowisko. Początek meczu o godz. 18.00.

Sparta zajmuje obecnie drugie miejsce w grupie i to mimo faktu, że rozegrała dwa spotkania mniej niż bezpośredni rywale. Siatkarze z Grodziska w 14 spotkaniach uzbierali w sumie 32 oczka i są jednym z najpoważniejszych kandydatów do gry o awans. W ubiegłym sezonie od takiej możliwości dzielił ich zaledwie jeden punkt.

Podopieczni Tomasza Rosy są w dobrej formie. W ostatnim czasie urwali punkt Arce Chełm, a następnie dosłownie rozbili Metro Warszawa. Co ciekawe, to właśnie tylko te dwa mecze rozegrali w 2023 roku, bo dwa ich spotkania zostały przełożone na inny termin.

Zdecydowanie gorzej wygląda sytuacja KKS-u Kozienice. Nie sposób nie zauważyć, że nasz zespół złapał dołek, a obniżona forma przełożyła się na nieszczególne wyniki. W czterech meczach zdobyliśmy zaledwie 4 punkty i z dorobkiem 24 oczek zajmujemy 6. miejsce w stawce. Walka o top 4 zdecydowanie będzie trudna.

W sobotę to rywale będą faworytem, ale KKS już w tym sezonie wygrał ze Spartą i to na ich terenie. Listopadowy pojedynek zakończył się wynikiem 1:3. Cała nasza drużyna zagrała wtedy kapitalne zawody, a szczególnie w pamięć zapadł występ Kuby Baranowskiego. Liczymy za równie dobrą grę w najbliższym meczu i trzymamy kciuki. Wykorzystajmy atut własnej hali.

W sobotę naszych zawodników dopingować będą nie tylko kibicie (na których mocno liczymy), ale również cheerleaderki. Przed meczem i w trakcie spotkania zaprezentują się dwie grupy cheerleaderek z Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski”, które na co dzień trenują pod okiem Anny Soboty. Warto pojawić się przed spotkaniem i zobaczyć dziewczyny w akcji.

Energii naszym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice.