W sobotę gramy u siebie. Przyjeżdża sąsiad z tabeli

Już w najbliższą sobotę, 11 marca, siatkarze Enei KKS-u Kozienice podejmą na własnym parkiecie MOS Wolę Tramwaje Warszawskie. Będzie to przedostatni mecz w hali przy ul. Głowaczowskiej w tym sezonie. Początek starcia o godz. 18.00. Wstęp wolny, zapraszamy!

Siatkarze z warszawskiej Woli to obecnie szósta ekipa w tabeli. Tramwajarze wygrali 9 z 17 spotkań, w których to uzbierali 26 punktów. Ostatnie tygodnie nie są jednak dla nich zbyt łaskawe. 25 lutego sensacyjnie przegrali 3:0 z AZS-em Olsztyn, dla którego było to dopiero drugie zwycięstwo w rozgrywkach. Wcześniej przegrali z Metrem, Arką, Lechią II, a ostatni ligowy pojedynek wygrali 7 stycznia, kiedy to u siebie pokonali rezerwy Spały 3:1.

W podobnej sytuacji są podopieczni Marka Grzelczaka i Michała Kality. Kozieniczanie w 2023 roku zaliczyli spory spadek formy i fatalnie punktowali. Warto zauważyć, że do połowy grudnia zdobyli 20 oczek, po przerwie świątecznej – zaledwie 4 (w sześciu meczach). W sumie mają 24 punkty i plasują się tuż za Wolą. Realnie rzecz ujmując, mogą jeszcze powalczyć nawet o piąte miejsce w stawce, ale do tego potrzebna będzie wygrana w sobotę. Postawa naszych siatkarzy w dwóch ostatnich meczach (co prawda przegranych) daje powody do optymizmu. Kozieniczanie zdają się wychodzić z dołka, układają grę na nowo i teraz powinni przełożyć to na punkty.

Poprzednie starcie obydwu zespołów zakończyło się wygraną 3:0 stołecznej ekipy. Liczymy, że tym razem będzie inaczej. Gorąco zachęcamy do dopingowania naszych zawodników. Sobotni mecz będzie przedostatnim ligowym starciem w hali przy ul. Głowaczowskiej w tym sezonie. Startujemy o godz. 18.00. Tradycyjnie wstęp wolny.