post

W sobotę gramy zaległy wyjazd. Jedziemy do Międzyrzeca Podlaskiego

Już w najbliższą sobotę, 18 marca, siatkarze Enei KKS-u Kozienice zagrają zaległy mecz 12. kolejki II ligi. Na wyjeździe zmierzą się z Trójką Międzyrzec Podlaski. Początek starcia o godz. 19.00.

UKS Trójka Międzyrzec Podlaski to aktualnie 10. zespół w tabeli grupy 2. Ekipa z województwa lubelskiego wygrała 6 spotkań, przegrała 12 i uzbierała w sumie 18 punktów. Wiele wskazuje na to, że do samego końca sezonu siatkarze Trójki będą musieli walczyć o utrzymanie. Znajdujące się w strefie spadkowej (na 11. miejscu) Centrum Augustów ma 17 punktów; 10. w stawce Lechia II ma ich 11. W dolnej części tabeli jest ciasno, co zapowiada spore emocje w ostatnich kolejkach.

W Nowym Roku siatkarze Trójki punktują lepiej od kozieniczan. W sumie zdobyli 10 punktów w siedmiu kolejkach. Wygrali z Olsztynem, Centrum i Lechią II, a także urwali dwa sety Camperowi. W sobotę z pewnością będą chcieli wykorzystać atut swojego parkietu i powalczyć o pełną pulę.

Niestety kozieniczanie dalej nie potrafią wyjść z dołka. Tylko 4 punkty zdobyte w Nowym Roku nie napawają optymizmem, z drugiej strony mamy za sobą niemal wszystkie mecze z „czubem” tabeli. Nasi kibice cały czas czekają na przełamanie, bo KKS ostatni raz wygrał 21 stycznia (z Lechią II). Do końca rozgrywek pozostało już tylko cztery mecze, a przy pomyślnych rezultatach sezon możemy skończyć wyżej niż tylko na 7. miejscu.

Przypomnijmy jeszcze, że pierwszy mecz KKS-u i Trójki zakończył się zwycięstwem naszego zespołu 3:0. Było to spotkanie inaugurujące sezon. Rewanż pierwotnie miał się odbyć 18 grudnia, ale został przełożony za marzec. Trzymamy kciuki za przełamanie i za trzy punkty.

Energii naszym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice.

UKS Trójka Międzyrzec Podlaski – Enea KKS Kozienice
Sobota, 18 marca, godz. 19.00.