post

Przed nami ostatni mecz sezonu. Gramy u siebie i zapowiada się ciekawie

Już w najbliższą sobotę, 15 kwietnia, siatkarze Enei KKS-u Kozienice rozegrają swój ostatni mecz w bieżącym sezonie II ligi piłki siatkowej. Podopieczni Marka Grzelczaka i Michała Kality wciąż mają szansę na zajęcie piątego miejsca w grupie 2. Najpierw trzeba pewnie wygrać z Centrum Augustów i liczyć na wpadkę Woli.

Ostatnia kolejka przyniesie sporo emocji. O ile sytuacja na samym szczycie już się nie zmieni (pewne gry w półfinałach są Arka i Sparta), o tyle sobotnie rozstrzygnięcia zadecydują o tym, kto dołączy do AZS-u Olsztyn i pożegna się z rozgrywkami II ligi. O utrzymanie wciąż walczą UKS Centrum Augustów i UKS Trójka Międzyrzec Podlaski, czyli rywale zmagających się o piąte miejsce KKS-u i Woli.

Obecnie w strefie spadkowej znajduje się Trójka z dorobkiem 18 punktów. Siatkarze z Lubelszczyzny zagrają w stolicy z Wolą, która jest na piątym miejscu z dorobkiem 33 oczek. Z kolei dziesiąte Centrum ma 19 punktów, a szósty KKS – 32. Wszystko rozstrzygnie się w ten weekend, a w grze będą dwa zespoły „z nożem na gardle”.

Co ciekawe, kozieniczanie mają już zagwarantowane minimum szóste miejsce w tabeli. W rozegranym awansem starciu Czarnych z Metrem górą okazali się stołeczni siatkarze. Tym samym kozieniczanie już osiągnęli rezultat z zeszłego sezonu i wciąż mogą go poprawić. W sobotę należy jednak wygrać za trzy punkty i liczyć na to, że Wola nie zdobędzie więcej niż dwa oczka.

Poprzedni mecz KKS-u i Centrum zakończył się zwycięstwem naszego zespołu 3:1. Było to bardzo emocjonujące spotkanie, które mogło podobać się kibicom. Liczmy na to, że w sobotę będzie podobnie, a nasi siatkarze w dobrym stylu zakończą sezon. Trzymamy kciuki i zapraszamy na trybuny hali KCRiS przy ul. Głowaczowskiej. Bądźcie z nami, jak zawsze – wstęp wolny!

Energii naszym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice.