post

W sobotę mecz wyjazdowy. Z tym rywalem jeszcze nie graliśmy

Już w najbliższą sobotę, 4 listopada, siatkarze Enei KKS-u Kozienice zagrają na wyjeździe z Klubem Sportowym Błonie. Będzie to pierwszy w historii pojedynek tych ekip. Początek spotkania o godz. 17.00.

KS Błonie to nowy projekt na siatkarskiej mapie Polski, a z ich rywalizacją w naszej grupie wiąże się dłuższa historia. Jak informowaliśmy, po ubiegłym sezonie Legia Warszawa spadła z I ligi. W II lidze zespół miał rywalizować jako MUKS Wojskowi Warszawa, ale ze względu na problemy finansowe ten start nie doszedł do skutku. Efektem tego był nowy projekt siatkarski, oparty na byłych graczach Legii, czyli KS Błonie.

Początek nowego sezonu nie był jednak dla KS zbyt łaskawy. W 4 meczach (mają zaległe spotkanie z Augustowem) siatkarze z Błonia uzbierali zaledwie 1 punkt. Przegrali kolejno z Camperem, Metrem (tu po tie-breaku), Wolą oraz Trójką. W efekcie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, wyprzedzając tylko Ostrołękę, ale i ich rywale byli bardzo wymagający.

Znacznie lepiej wygląda sytuacja KKS-u. Podopieczni Marka Grzelczaka i Michała Kality mają w swoim dorobku 10 punktów, co przekłada się na 5. miejsce, przy czym (poza meczem ze Spartą) mieliśmy do tej pory łatwiejszy kalendarz. Nasi siatkarze mają do poprawy kilka elementów i z doskonale zdają sobie z tego sprawę. Mamy nadzieję, że pokażą to już w trakcie najbliższego spotkania. Liczymy na trzy punkty.

Energii naszym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice.

KS Błonie – Enea KKS Kozienice
Sobota, 4 listopada, godz. 17.00
Centrum Sportu w Błoniu, ul. Grodziska 1