post

(Zdjęcia) Za nami II Turniej o Puchar Prezesa Zarządu Enei Wytwarzanie

W sobotę, 16 grudnia, w hali KCRiS przy ul. Głowaczowskiej został rozegrany II Turniej o Puchar Prezesa Zarządu Enei Wytwarzanie. Zawody zorganizował Kozienicki Klub Siatkówki przy wsparciu Enei.

W zawodach udział mogli wziąć pracownicy Grupy Kapitałowej Enea i była to już druga edycja turnieju.

– Po raz drugi zorganizowaliśmy turniej dla pracowników Enei Wytwarzanie. Do tej edycji zgłosiło się cztery zespoły złożone z samych pracowników firmy ENEA. Jako piąta drużyna wystąpiły juniorki KKS Kozienice wspólnie z trenerem. Zawody, podobnie jak w ubiegłym roku, rozegraliśmy systemem każdy z każdym, co przełożyło się na 10 meczów. Graliśmy na dwóch boiskach jednocześnie. Turniej rozpoczął się o godzinie 9:00, a oficjalne zakończenie nastąpiło o godzinie 14:30. Wśród kadry elektrowni nie brakuje sympatyków KKS-u Kozienice oraz pasjonatów siatkówki – mówi Krzysztof Jeziorowski, członek zarządu Enei KKS-u Kozienice.

– Wspieramy kozienicki sport na wielu płaszczyznach, zarówno sport amatorski, jak i drużyny zawodowe. Nasi pracownicy też chcą być aktywni, widzimy ich potencjał i chęci; zależy nam na ich kondycji. Cieszę się, że takie oddolne inicjatywy się pojawiają i zawsze staram się je wspierać – tłumaczy Sławomir Zielony, Wiceprezes Zarządu Enei Wytwarzanie ds. pracowniczych.

Pięć ekip w grze

Turniej miał charakter rodzinny, ale nie zabrakło zdrowej rywalizacji, do której stanęło pięć ekip. Grano systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów (do 25, tie-break do 15). Pierwsze miejsce wywalczyła ekipa „ELETROWNIANE WĄSY”, drugie – „PRZYJACIELE Z PARKIETU”, trzecie – „ZWIĄZKOWCY ZMIANOWCY”, czwarte – „JUNIORKI KKS”, a piąte – „TWR-C”.

Wyniki poszczególnych spotkań

1. kolejka
PRZYJACIELE Z PARKIETU – TWR-C 2:0
KKS JUNIORKI – ZWIĄZKOWCY ZMIANOWCY 0:2
2. kolejka
JUNIORKI KKS – ELEKTROWNIANE WĄSY 0:2
ZWIĄZKOWCY ZMIANOWCY – TWR-C 2:0
3. kolejka
ZWIĄZKOWCY ZMIANOWCY – PRZYJACIELE Z PARKIETU 1:2
TWR-C – ELEKTROWNIANE WĄSY 0:2
4. kolejka
TWR-C – JUNIORKI KKS 0:2
ELEKTROWNIANE WĄSY – PRZYJACIELE Z PARKIETU 2:0
5. kolejka
ZWIĄZKOWCY ZMIANOWCY – ELEKTROWNIANE WĄSY 1:2
PRZYJACIELE Z PARKIETU – JUNIORKI KKS 2:0

Każdy otrzymał pamiątkowe upominki, ale przyznano też indywidualne wyróżnienia. MVP turnieju został SEBASTIAN WANAT, najlepszą kobietą grającą w turnieju była ANIA TYŚKIEWICZ, najlepszym broniącym – KRZYSZTOF LENARCZYK, rozgrywającym – RAFAŁ GOGACZ, zagrywającym – RAFAŁ BĄK, przyjmującym – SEBASTIAN KOZDRYK, a atakującym – PAWEŁ PIĘTKA.

W organizację turnieju zaangażowali się nie tylko zawodnicy naszej seniorskiej drużyny, ale również działacze KKS-u, nasza siatkarska młodzież oraz pracownicy Enei Wytwarzanie. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Energii naszemu klubowi dodaje Enea.