post

Przed nami seria wyjazdów. W sobotę gramy z Camperem

W najbliższą sobotę, 3 lutego, siatkarze Enei KKS-u Kozienice zagrają w Wyszkowie z tamtejszym Camperem. Będzie to pierwszy z serii trzech wyjazdów, jakie czekają kozieniczan w najbliższym czasie. Początek spotkania o godz. 18.00.

Camper zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli grupy nr 2 z dorobkiem 21 punktów. Co ciekawe, równe „oczko” na tym etapie sezonu uzbierały aż cztery ekipy. Oprócz zespołu z Wyszkowa, są to: Polcanex Kobyłka, Spała II oraz Trójka. Jak do tej pory, dorobek Campera to 8 zwycięstw i 9 porażek. Trzeba przy tym podkreślić, że to zespół, który lubi urywać punkty i świetnie radzi sobie w tie-breakach. W tym sezonie zagrali ich aż siedem (!), z czego wygrali pięć. To najwyższy wynik w całej grupie. W trzech setach rozstrzygnęły się zaledwie trzy mecze z ich udziałem.

Z kolei kozieniczanie dalej utrzymują się na pozycji wicelidera grupy. Zawodnicy Marka Grzelczaka i Michała Kality uzbierali 41 punktów, co już stanowi ich największy dorobek odkąd grają w grupie 2. KKS rozgrywa świetny sezon, a teraz pozostaje przypieczętować grę w fazie play-off, która „wróciła po przerwie”.

Spotkanie z Camperem zapowiada się emocjonująco. Dość powiedzieć, że do tej pory graliśmy z nimi cztery tie-breaki. Serię tę przerwaliśmy dopiero w tym sezonie, kiedy to wygraliśmy 3:1 w Kozienicach. Tym razem parkiet będzie po stronie rywali. Co z tego wyniknie? Przekonamy się w najbliższą sobotę.

Energii naszym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice.

KS Camper Wyszków – Enea KKS Kozienice
Sobota, 3 lutego, godz. 18.00
Hala WOSiR Wyszków