Zwycięstwo za trzy punkty na koniec rundy zasadniczej

W bardzo dobrym stylu zakończyli rundę zasadniczą siatkarze Enei KKS-u Kozienice. W sobotę, 23 marca, pokonali na wyjeździe 3:1 Necko Augustów. Kozieniczanie w kapitalny sposób zaakcentowali ten świetny dla nich sezon. Rundę zakończyli na 3. miejscu z dorobkiem 52 punktów i za dwa tygodnie zagrają w play-offach. To najlepszy sezon w wykonaniu naszej drużyny od kilku lat.

W sobotę trener Marek Grzelczak nie mógł korzystać z usług Daniela Ostrowskiego, Michała Kałasza i Janusza Rdułtowskiego; na spotkaniu nie był obecny także drugi trener Michał Kalita. Mecz KKS zaczął w składzie: Wojciech Ranecki na rozegraniu, Karol Bartnik i Jakub Baranowski na przyjęciu, Bartłomiej Koryciński i Michał Trąbka w środku, Antoni Sokołowski w ataku i Robert Głogowski na libero.

Ucieczka na raty

W pierwszej partii kozieniczanie kilkukrotnie urywali się gospodarzom, którzy jednak sukcesywnie gonili wynik. Nieco cieplej zrobiło się kiedy dokonali tego w końcówce partii, kiedy to doprowadzili od stanu 19:22 do 23:22. Losy seta rozstrzygnęła krótka na przewagi. Przed decydującymi piłkami trener Necka wprowadził kilka zmian, ale partia i tak padła naszym łupem (24:26).

Set dla Necka

W drugiej partii gospodarze oderwali się aż na 6 punktów (12:6) i trener Marek Grzelczak zaczął nieco rotować składem. Na parkiecie pojawili się Adam Ostrowski i Dominik Kiernoz. Kozieniczanom udało się doprowadzić do remisu po 15, ale później znowu serię zaliczyło Necko i tym razem nie udało się ich dogonić.Przegraliśmy tę odsłonę do 20. Warto jeszcze zauważyć, że w tej partii na parkiecie za Michała Trąbkę pojawił się Krzysztof Jeziorowski i pozostał w grze już do końca meczu.

Mocniej KKS

Trzecia partia przez długi czas miała wyrównany przebieg, ale z lekkim wskazaniem na kozieniczan, którzy oderwali się jako pierwsi. Gospodarzom puściły też nerwy, a czerwony kartonik zobaczył trener Necka. Było 14:17 i kozieniczanie do końca seta utrzymywali prowadzenie. Tylko raz pozwolili się zbliżyć rywalom na 1 punkt, a ostatecznie wygrali do 21.

Za trzy punkty

Jeszcze bardziej zacięty okazał się czwarty set. Po lepszym starcie KKS-u, to siatkarze Necka przejęli inicjatywę i to oni odskoczyli na dwa oczka. W końcówce seta doprowadziliśmy do remisu, a następnie objęliśmy niewielkie prowadzenie. Kozieniczanie mieli dwie piłki meczowe, przed drugą trener Marek Grzelczak wziął czas, a następnie udało się ją wykorzystać, wygrać do 23 i dopisać sobie kolejne trzy punkty.

Gramy w play-offach

Kozieniczanie wykonali swoje zadanie i zanotowali trzy oczka, przebijając barierę 50 punktów. W sumie uzbierali ich 52, a ich bilans wynosi 16 wygranych / 6 porażek, z czego 4 po tie-breakach. Jedynie w dwumeczu ze Spartą nie udało nam się zapunktować. Mimo realizacji planu, rundę zasadniczą kończymy na trzecim miejscu. Metro Warszawa pokonało bowiem u siebie 3:1 lidera – Spartę Grodzisk Mazowiecki i utrzymało wicelidera z dorobkiem 52 punktów, ale lepszym bilansem niż nasz. To oznacza, że dwa pierwsze mecze z Metrem w ramach fazy play-off zostaną rozegrane za dwa tygodnie w Warszawie.

Sporo działo się też na innych parkietach, a żadne z sobotnich spotkań nie rozstrzygnęło się w trzech partiach. KS Błonie przegrało u siebie 1:3 z Kobyłką. W czterech partiach Trójka wygrała w Międzyrzecu ze Spałą II. Rozegrano też dwa tie-breaki, które zadecydowały o spadkach. MOS wygrał 3:2 z Lechią II, a Camper 3:2 z Ostrołęką. Z ligą żegnają się Błonie (11 pkt) i Ostrołęka (18 pkt). O włos od spadku była Lechia II, która również uzbierała 18 oczek.

Pary fazy play-off rysują się następująco: Sparta (58 pkt) zagra z Neckiem Augustów (45 pkt), a Metro z KKS-em. Zwycięzcy tych par będą rywalizować dalej o awans do I ligi. Trzymamy kciuki za dobre występy kozieniczan.

Necko Augustów – Enea KKS Kozienice 1:3 (24:26, 25:20, 21:25, 23:25)
KKS: Ranecki, Bartnik, Baranowski, B. Koryciński, Trąbka, Sokołowski, Głogowski (libero) oraz M. Koryciński, Kiernoz, A. Ostrowski, Jeziorowski