post

Zaczynamy walkę o awans. W weekend gramy z Metrem w fazie play-off

To będzie intensywny weekend dla siatkarzy Enei KKS-u Kozienice. W najbliższą sobotę oraz niedzielę zmierzą się na wyjeździe z zespołem KS Metro Warszawa w ramach dwóch pierwszych spotkań fazy play-off. Początek obydwu meczów o godz. 17.00.

Przebieg aktualnego sezonu sugeruje, aby spodziewać się emocjonujących i widowiskowych pojedynków. Obydwa zespoły w rundzie zasadniczej uzbierały po 52 punkty. Ostatecznie to stołeczna ekipa skończyła pozycję wyżej z lepszym bilansem. W przypadku Metra wynosił on 19 zwycięstw / 3 porażki, a u kozieniczan odpowiednio 16 / 6.

Wiele emocji przyniosły także bezpośrednie starcia KKS-u i Metra. Mecze te zakończyły się dopiero po pięciu setach. Chociaż kozieniczanie prowadzili w obydwu, to ostatecznie nie znaleźli oni sposobu na rywali ze stolicy. Co więcej, Metro wygrało wszystkie sześć ligowych starć z KKS-em, począwszy od sezonu 2021/22. Statystyka jest zatem po stronie naszych ligowych rywali. Podobnie jak parkiet. Warszawski zespół będzie bowiem gospodarzem dwóch pierwszych meczów fazy play-off. Warto przypomnieć, że gra toczy się do trzech zwycięstw. U siebie zagramy jeszcze 13 kwietnia i ewentualnie (jeśli będzie taka potrzeba) dzień później.

W drugiej parze grupy 2 Sparta Grodzisk Mazowiecki zmierzy się z Neckiem Augustów. Stawką jest awans do turnieju półfinałowego o awans do 1. ligi. W półfinałach, zaplanowanych na 26-28 kwietnia, zmierzy się w sumie osiem najlepszych ekip z całego kraju. Wielki finał z udziałem czterech zespołów zostanie rozegrany w dniach 10-12 maja. Na wygranych czekają dwa miejsca w TAURON 1. Lidze.

Najpierw jednak należy pokonać Metro i awansować do turnieju półfinałowego. Jak pamiętamy, kozieniczanom udało się dotrzeć do tego etapu w sezonie 2019/2020, wtedy jednak nie doszedł on do skutku ze względu na pandemię covid-19, a decyzje dotyczące awansu zapadły „przy zielonym stoliku”.

Trzymamy kciuki za dobre występy naszego zespołu w Warszawie. Początek obydwu spotkań, kolejno w sobotę i niedzielę, o godz. 17.00.

Energii naszym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice.

KS Metro Warszawa – Enea KKS Kozienice
Sobota, 6 kwietnia, godz. 17.00
Niedziela, 7 kwietnia, godz. 17.00