post

Startuje II liga. Na początek KKS podejmuje Błękitnych

Już w najbliższą sobotę, 5 października, ruszają rozgrywki II ligi piłki siatkowej. Podobnie jak w poprzednich latach, Enea KKS Kozienice będzie rywalizował w grupie 6. Na początek podopiecznych Marka Grzelczaka czeka pojedynek z Błękitnymi Ropczyce. Serdecznie zapraszamy do hali przy ul. Głowaczowskiej i prosimy o gorący doping. Początek spotkania o godz. 18.00.

Tym razem w naszej grupie znalazło się 8 zespołów. Enea KKS Kozienice będzie mierzyć się z następującymi ekipami: MKS Avia Świdnik, MKS Wisłok Strzyżów, Neobus RAF-MAR Sołek Cars Niebylec, MKS MOSiR Jasło, Karpaty PWSZ Krosno, Galicja Sędziszów i KS Błękitni Ropczyce.

Sezon będzie podzielony na fazę zasadniczą (2 rundy) oraz rundę play off, w której wyłonione zostaną ekipy do turnieju półfinałowego, a dalej do finałowego. Do I rundy play off wejdą drużyny z miejsc 1-4, analogicznie ekipy z miejsc 5-8 zagrają play outy (2 rundy). Przegrany obu rund spadnie do niższej ligi.

Kadra z ogromnym potencjałem

W trakcie wakacji w naszym zespole doszło do kilku zmian kadrowych. Z drużyny odeszli Michał Moniak (Karpaty Krosno), Jan Czubiński i Sebastian Tałaj (rezygnacja z gry ze względów osobistych). Dołączyli natomiast Wojciech Kwiecień, Bartosz Jesień (poprzednio Politechnika Lubelska) oraz Patryk Walczak (poprz. AZS Częstochowa). Aktualnie kadra KKS-u wygląda następująco:

Przyjęcie: Janusz Rdułtowski, Michał Koryciński, Patryk Walczak, Kacper Kędra, Daniel Ostrowski
Rozegranie: Wojciech Kwiecień, Sebastian Wanat, Michał Kalita
Środek: Krzysztof Jeziorowski, Kamil Kapusta, Bartłomiej Koryciński, Bartosz Jesień
Atak: Marcin Obremski
Libero: Robert Głogowski

Nasi siatkarze mają za sobą intensywny okres przygotowawczy, a trener Marek Grzelczak może korzystać z usług niemal wszystkich z nich. Jedynie Krzysztof Jeziorowski boryka się jeszcze z kontuzją, chociaż niedługo powinien wrócić do treningów.

Zaczynamy z Błękitnymi

Naszym pierwszym rywalem będzie Klub Siatkarski Błękitni Ropczyce. To ekipa doskonale znana kozienickiej publiczności, gdyż rywalizujemy z nimi od czasu naszego powrotu do II ligi w 2016 roku. Mecze z Błękitnymi zawsze przynoszą sporo emocji.

Poprzedni sezon również zaczynaliśmy od meczu z teamem z Ropczyc, chociaż tamtym razem graliśmy na wyjeździe, gdzie ulegliśmy 1:3 (25:18, 25:16, 25:21, 27:25). W grudniowym rewanżu górą byli już podopieczni Marka Grzelczaka, którzy wygrali 3:0 (25:17, 25:22, 27:25). Warto jednak zaznaczyć, że nie był to zbyt udany sezon dla naszych rywali, którzy rundę zasadniczą skończyli dopiero na 7. pozycji (przypomnijmy KKS był 4.)

Nowy sezon to oczywiście nowe emocje, dlatego tym bardziej liczmy na doping ze strony kozienickiej publiczności. Serdecznie zapraszamy wszystkich na sobotni mecz do hali przy ul. Głowaczowskiej. Jak zawsze, wstęp wolny.

Energii naszym siatkarzom dodaje Enea.