post

To ostatni mecz rundy zasadniczej. KKS jedzie do Strzyżowa

Przed nami ostatni mecz rundy zasadniczej II ligi grupy 6. W najbliższą sobotę, siatkarze Enei KKS-u Kozienice zagrają na wyjeździe z Wisłokiem Strzyżów. Podopieczni Marka Grzelczaka są już pewni gry w fazie play off, ale jeśli wygrają, to oni będą gospodarzem pierwszych spotkań tej rundy.

Kozieniczanie po 13 kolejkach mają 23 punkty i zajmują drugie miejsce w tabeli. Na trzeciej lokacie, ze stratą dwóch punktów, plasuje się Extrans Sędziszów Małopolski. Czwarty jest Wisłok Strzyżów z dorobkiem 20 punktów. Liderem jest oczywiście niepokonana w tym sezonie Avia Swidnik.

W fazie play off pierwsza drużyna zmierzy się z czwartą, a druga z trzecią. Gra będzie prowadzona do trzech zwycięstw, a gospodarzem pierwszych dwóch spotkań będzie drużyna, która zajmie wyższe miejsce. Wygrana w tej rundzie daje od razu awans do turnieju półfinałowego o awans.

Siatkarze z Wisłoka, jeśli nie chcą trafić na Avię, będą musieli wygrać z KKS-em i liczyć na porażkę Extransu z Neobusem. Z kolei kozieniczanie potrzebują zwycięstwa za co najmniej dwa punkty, by na pewno być gospodarzem pierwszych spotkań fazy play off. Matematyczne szanse na awans do grupy play off mają także Karpaty Krosno. Potrzebują jednak wysokiego zwycięstwa nad Błękitnymi Ropczyce i wysokiej porażki Wisłoka.

Faworytem sobotniego spotkania są raczej kozieniczanie. Przypomnijmy, że pierwszy mecz z Wisłokiem podopieczni Marka Grzelczaka wygrali 3:2. Nasz zespół lepiej też radzi sobie w tej fazie sezonu, aczkolwiek nie jest to diametralna różnica. KKS wygrał dwa z ostatnich pięciu meczów, Wisłok – zaledwie jeden. W rundzie rewanżowej ekipa ze Strzyżowa zdobyła tylko sześć punktów.

Mecz KKS-u z Wisłokiem zaplanowano na sobotę, 15 lutego. Początek o godz. 18.00.

Energii naszym siatkarzom dodaje Enea.