post

Przed KKS-em ostatni mecz rundy zasadniczej. Trzeba obronić fotel lidera

Już w najbliższą sobotę siatkarze Enei KKS-u Kozienice podejmą na własnym parkiecie ekipę SMS Sparta AGH Kraków. Będzie to ostatni mecz rundy zasadniczej, a podopieczni Marka Grzelczaka mają idealną szansę, by zakończyć rozgrywki na pierwszym miejscu w tabeli. Początek meczu o godz. 18.00.

Po 17 kolejkach Sparta zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 11 punktów. Niezależnie od wyniku sobotniego starcia, krakowski zespół czeka gra w play-outach, a ich rywalem będzie AKS V LO Rzeszów.

Faworytem najbliższego meczu bez wątpienia są kozieniczanie. Podopieczni Marka Grzelczaka wrócili na fotel lidera grupy 6 i mają na swoim koncie 41 oczek. Żeby być pewnymi pierwszego miejsca muszą wygrać za trzy punkty.

W topie tabeli jest bardzo ciasno i dopiero ostatnia kolejka zadecyduje o parowaniu zespołów w fazie play-off. KKS ma 41 pkt, Karpaty – 40 pkt, Jasło – 39 pkt, a Arka – 37. Ekipy z Jasła i z Chełma zmierzą się ze sobą w najbliższą sobotę, więc nic nie jest jeszcze przesądzone.

Przypominamy, że w fazie play-off zagrają ze sobą pary z miejsc 1-4 i 2-3, a zwycięzcy play-off awansują do turnieju półfinałowego. Play-offy ruszają 13 marca, gospodarzem pierwszych dwóch spotkań będzie drużyna, która zajmie wyższe miejsce. Gra będzie prowadzona do trzech zwycięstw.

Początek sobotniego meczu o godz. 18.00. Już dziś zapraszamy na transmisję na naszym fanpage’u na portalu Facebook.

Energii naszym siatkarzom dodaje Enea!