(Zdjęcia) KKS zwycięzcą rundy zasadniczej! W play offach zagramy z…

44 punkty, 15 zwycięstw, 3 porażki i pierwsze miejsce w tabeli grupy 6. To bilans rundy zasadniczej Enei KKS-u Kozienice. W sobotę, 27 lutego, podopieczni Marka Grzelczaka pewnie pokonali 3:0 SMS Spartę AGH Kraków i przypieczętowali swoje zwycięstwo w grupie. Teraz kozieniczan czeka faza play-off, w której zmierzą się z KS Arką Tempo Chełm.

Starcie z krakowską ekipą podopieczni Marka Grzelczaka rozpoczęli w składzie: Marcin Obremski, Maciej Kałasz, Roman Oroń, Kacper Kędra, Wojciech Kwiecień, Daniel Ostrowski i Robert Głogowski na libero. Trener kozieniczan postawił na wysoki blok i wielokrotnie się to sprawdziło.

Mocny start

Pierwszy set to pełna dominacja KKS-u. Kozieniczanie od początku grali w pełnym skupieniu, bardzo dobrze bronili i skutecznie atakowali. Gospodarze szybko objęli wysokie prowadzenie i już go nie oddali. Przy stanie 20:12 na parkiecie pojawili się Michał Kalita i Piotr Skałbania. Warto odnotować, że nasz młody atakujący zakończył tę odsłonę asem serwisowym.

Senny środek

Drugi set to bardzo długa gra punkt za punkt, ale trzeba przy tym zaznaczyć, że kozieniczanie chyba zapomnieli wyjść na parkiet. Do stanu 11:12 praktycznie nie punktowaliśmy sami, a około 8 oczek podarowali nam rywale hurtowo psując zagrywkę. Ten element krakusom w sobotę zupełnie nie leżał i psuli piłki na potęgę.

Sygnał do ataku dał KKS-owi kapitan drużyny Marcin Obremski, który silną zagrywką odrzucił rywali od siatki. Po jego serii objęliśmy prowadzenie 14:12. Kozieniczanie się ewidentnie obudzili i dograli na spokojnie seta do 19.

Kropka nad i

Trzeci set zaczął się od prowadzenia rywali (0:2), ale już po kilku akcjach KKS prowadził pięcioma punktami. W tej odsłonie Marek Grzelczak dał pograć trochę zmiennikom. Z rzeczy wartych odnotowania to świetna obrona Roberta Głogowskiego przy stanie 5:10 (przyjął bardzo trudny, silny atak), dobra seria Skałbanii na zagrywce czy dwa asy Daniela Ostrowskiego z rzędu. Pod koniec seta na parkiecie byli sami zmiennicy poza Ostrym. Ostatecznie wygraliśmy tę odsłonę do 11, cały mecz 3:0, a rundę zasadniczą z 1 punktem przewagi nad Karpatami Krosno.

W play offach z Arką

Po ostatniej kolejce końcowa klasyfikacja wygląda następująco: KKS (44 pkt), Karpaty (43 pkt), Jasło (42 pkt) i Arka (37 pkt). W play offach zagramy z Arką, która w sobotę przegrała 3:1 na wyjeździe z MOSiR-em Jasło 3:1. Nie sposób nie odnieść wrażenia, że ekipa z Lubelszczyzny zagrała w tym spotkaniu na pół gwizdka. Kozieniczanom to jak najbardziej pasuje i z chęcią podejmą rywali w kolejnej rundzie. Wielu naszych zawodników po cichu na liczyło.

Runda play off będzie grana do trzech zwycięstw. Gospodarzem pierwszych dwóch spotkań będzie KKS. Mecze te zaplanowano na 13 i 14 marca, więcej na ten temat napiszemy wkrótce.