post

Ruszają play-offy. Czy to będzie siatkarska wojna?

Już w najbliższy weekend rozpoczyna się faza play-off II ligi piłki siatkowej. Siatkarzy Enei KKS-u Kozienice czekają starcia z KS Arką Tempo Chełm. Gospodarzem dwóch pierwszych spotkań będą kozieniczanie. Te zaplanowano na sobotę, 13 marca (start o 18.00) i niedzielę, 14 marca (początek o 16.00). Już dziś zapraszamy na transmisje na naszym fanpage’u.

W play-offach mierzą się drużyny, które zajęły miejsca 1-4 i 2-3 w rundzie zasadniczej. Gra toczy się do trzech wygranych, a stawką jest możliwość gry w turnieju półfinałowym o awans do I ligi. Gospodarzem pierwszych spotkań są zespoły, które zajęły wyższe miejsca. Pierwsze mecze rozgrywane są w terminie 13-14.03, kolejne 20-21.03, a w przypadku takiej potrzeby ostatnie starcia odbędą się 31 marca.

KKS czeka trudne zadanie w play-offach. Rywalem podopiecznych Marka Grzelczaka będzie KS Arka Tempo Chełm, która rewelacyjnie radziła sobie w trakcie spotkań rewanżowych. Ekipa z Lubelszczyzny zdobyła w sumie 37 punktów i do ostatniej kolejki miała szanse na trzecie miejsce w tabeli.

KKS i Arka w ostatnich miesiącach grały ze sobą czterokrotnie, raz na turnieju towarzyskim, raz w Pucharze Polski i dwa razy w lidze. Bilans tych spotkań to 2:2, w tym ligowych 1:1. U siebie kozieniczanie wygrali 3:0, a na wyjeździe ulegli 1:3.

Zawodnicy obu ekip znają się doskonale. Z wieloma siatkarzami Arki podopieczni Marka Grzelczaka rywalizują od lat, bo to byli gracze Avii Świdnik czy Politechniki Lubelskiej. Co więcej, Błażej Czarnecki poprzedni sezon spędził właśnie w Kozienicach, a trener Sławomir Czarnecki widział nie jeden mecz w naszym wykonaniu.

Play-offy zapowiadają się naprawdę interesująco i z pewnością będą stały na wysokim poziomie sportowym. Na parkiecie zmierzą się doświadczeni siatkarze i nie będzie tu miejsca na brak koncentracji. O wyniku takich starć może zadecydować dyspozycja dnia czy indywidualne przebłyski niektórych graczy.

Szykujemy się na świetne widowisko i trzymamy kciuki za naszych zawodników. Warto przypomnieć, że rok temu KKS wywalczył historyczny awans do turnieju półfinałowego, ten jednak nie doszedł do skutku ze względu na pandemię koronawirusa. Mamy nadzieję, że tym razem w nim zagramy!

Weekendowe mecze odbędą się oczywiście bez udziału publiczności, ale już dziś zapraszamy na transmisje na naszym fanpage’u.

Energii naszym siatkarzom dodaje Enea.