post

Po awans do kolejnego etapu. KKS zagra dwa mecze z Arką na wyjeździe

Przed siatkarzami Enei KKS-u Kozienice kolejne dwa mecze w ramach rundy play-off II ligi. W najbliższy weekend podopieczni Marka Grzelczaka dwukrotnie zmierzą się na wyjeździe z KS Arką Tempo Chełm. Stawką jest kwalifikacja do turnieju półfinałowego o awans do I ligi. Dalej zagra ta drużyna, która zwycięży w trzech spotkaniach. Póki co, stan rywalizacji wynosi 1:1.

Play-offy rozpoczęły się od dwóch meczów w Kozienicach, kolejno 13 i 14 marca. Przypomnijmy, że pierwszy z nich Kozieniczanie wygrali 3:0, a w drugim ulegli Arce 2:3. Teraz rywalizacja przenosi się do Chełma. Jeśli któraś z drużyn wywalczy komplet zwycięstw na Lubelszczyźnie, to awansuje dalej. Jeśli zespoły znów podzielą się wygranymi, to decydujące piąte starcie siatkarze rozegrają w Kozienicach.

Trener Marek Grzelczak ma o czym myśleć przed nadchodzącym weekendem. Nasz zespół rozegrał bardzo nierówne dwa spotkania, a na tym etapie nie ma już miejsca na błędy – a już na pewno nie na tak liczne, jak to miało miejsce w drugim meczu. W składzie przeciwników jest wielu doświadczonych graczy, którzy już udowodnili, że potrafią nas zatrzymać. Przy tak wyrównanej rywalizacji, kluczowa może się okazać dyspozycja dnia. Trzeba będzie też popracować nad wyeliminowaniem niewymuszonych błędów.

Stan rywalizacji jest ciągle otwarty, ale Arka będzie w najbliższy weekend miała komfort gry u siebie. Warto pamiętać, że zawodnicy KKS-u niejednokrotnie pokazywali swój waleczny charakter na parkiecie i do rywali jadą z jednym celem – wywalczenia awansu do kolejnego etapu.

Sobotni mecz zaplanowano na godz. 17.00, a niedzielny na 16.00. Zachęcamy do oglądania transmisji i trzymania kciuków za naszych graczy!

Energii naszym siatkarzom dodaje Enea.

Grali inni

W drugiej parze play-off sytuacja jest bardziej klarowna. Po dwóch spotkaniach Karpaty Krosno prowadzą 2:0 nad MOSiR-em Jasło.

Z kolei w play-outach AKS V LO Rzeszów dwukrotnie pokonało Spartę Kraków. Mecze Błękitnych z Gorlicami rozegrane zostaną dopiero w najbliższy weekend.