post

Puchar Polski. KKS zagra z Arką w Kozienicach

Jak co roku, Enea KKS Kozienice bierze udział w rozgrywkach Pucharu Polski. Tym razem kozieniczanie rozpoczną zmagania od II rundy, w której zmierzą się z ligowym przeciwnikiem KS Arką Tempo Chełm. Mecz odbędzie się w środę, 13 października, w hali przy ul. Głowaczowskiej. Początek o godz. 19.00.

Z Arką kozieniczanie mają sportowo sporo „na pieńku”. To właśnie ekipa z Chełma, wzmocniona o kilku graczy, wyeliminowała w ubiegłym sezonie KKS w fazie play-off. W sumie, w lidze oba zespoły mierzyły się sześć razy i tylko dwa spotkania zakończyły się na korzyść kozieniczan.

W tym sezonie Arka zdaje się być jeszcze mocniejszym zespołem. Ekipa z Lubelskiego znacznie przebudowała skład. Ich szeregi zasilił m.in. mistrz Ukrainy i wicemistrz I ligi polskiej – Oleg Krikun. Rosyjski zawodnik był jednym z najlepszych atakujących w ubiegłym sezonie I ligi, ma też doświadczenia boiskowe z Plus Ligi. Barwy z zespołu z Chełma reprezentuje też doskonale znany w Kozienicach Kacper Kędra, który przez trzy ostatnie sezony występował w KKS-ie.

Bieżący sezon Arka zaczęła zdecydowanie lepiej od KKS-u. Po dwóch kolejkach mają pięć punktów. Najpierw pewnie wygrali u siebie 3:0 z Huraganem Wołomin, a w sobotę (również na własnym parkiecie) po tie-breaku pokonali mocny zespół Sparty Grodzisk Mazowiecki.

Kozieniczanie jeszcze w tym sezonie nie wygrali. Dwukrotnie ulegli po tie-breakach ekipom z Warszawy: Metrowcom i Woli. Kibice cały czas czekają na pierwsze zwycięstwo i liczą na przełamanie, najlepiej już w pucharze.

Początek spotkania w hali przy ul. Głowaczowskiej o godz. 19.00. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Energii naszym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice.