post

KKS wraca do gry po świątecznej przerwie. W sobotę trudny wyjazd

Po trzech tygodniach przerwy świąteczno-noworocznej wracają rozgrywki II ligi piłki siatkowej mężczyzn. Już w najbliższą sobotę, 8 stycznia, siatkarze Enei KKS-u Kozienice zmierzą się na wyjeździe ze stołeczną Wolą. Początek meczu o godz. 18.00.

Faworytami meczu będą jego gospodarze. Wola zajmuje 4. miejsce w grupie 2 z dorobkiem 24 punktów. Nasi rywale wygrali 9 z 12 rozegranych dotychczas spotkań, a ostatni raz smak ligowej porażki poczuli 20 listopada. Od tego czasu zwyciężyli w czterech kolejnych meczach o punkty. Cały czas są w grze o najwyższe lokaty i z pewnością postawią trudne warunki do gry.

Znacznie gorzej wygląda sytuacja KKS-u. Kozieniczanie przegrali cztery z pięciu ostatnich spotkań, a bilans 4 zwycięstwa / 8 porażek nie napawa optymizmem. Podopieczni Marka Grzelczaka i Michała Kality z dorobkiem 15 punktów plasują się dopiero na 8. miejscu w stawce. O ile przyznać należy, że tegoroczna grupa 2 jest bardzo mocna, o tyle kibice mieli znacznie większe apetyty. Mamy nadzieję, że w Nowym Roku nasz zespół wróci na parkiety mocniejszy i zacznie regularnie punktować. Przełamanie i trzy oczka byłyby pięknym prezentem noworocznym, na co też liczymy.

Przypomnijmy jeszcze, że do rozstrzygnięcia październikowego starcia obu ekip potrzebny był długi tie-break, grany na przewagi. Szykują się zatem spore emocje. Początek meczu z Wolą o godz. 18.00. Trzymajcie kciuki!

Energii naszym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice.

MOS Wola Tramwaje Warszawskie – Enea KKS Kozienice
Sobota, 8 stycznia, godz. 18.00
Hala MOS, ul. Rogalińska 2, Warszawa