post

W sobotę znów gramy u siebie. Do Kozienic przyjeżdża lider tabeli

Już w najbliższą sobotę, 18 listopada, siatkarze Enei KKS-u Kozienice podejmą na własnym parkiecie KS Metro Warszawa. Szykuje się emocjonujące spotkanie. Pierwszy gwizdek wyjątkowo o godz. 19.00.

Początkowo to spotkanie mieliśmy rozegrać na wyjeździe, ale na prośbę rywali kolejność meczów została zamieniona. Teraz zagramy w Kozienicach, a w stolicy spotkamy się w lutym 2024 r. Metro to aktualny lider grupy 2. Zespół z Warszawy nie zaznał w tym sezonie jeszcze porażki, wygrywając wszystkie 7 spotkań, z czego dwa po tie-breakach. Do tej pory pokonali m.in. Necko Augustów, MOS Wolę Warszawa czy Campera Wyszków. Zespół trzyma wysoką formę i potwierdza to na parkietach.

Z kolei kozieniczanie, po ostatnich zwycięstwach, plasują się na trzecim miejscu w tabeli ze stratą 3 punktów do lidera. Sobotnia konfrontacja nie będzie jednak należała do tych łatwych. Jak dotąd, przegraliśmy wszystkie ligowe pojedynki z Metrem, a w czterech spotkaniach udało nam się wywalczyć zaledwie 1 punkt. Żeby wygrać, trzeba będzie zagrać na 100%. Forma naszego zespołu zdaje się stabilizować. Przekonamy się, czy to wystarczy na punkty w tym pojedynku. Dodatkowym atutem z pewnością będzie własna hala oraz kibice, na których doping mocno liczymy.

Początek meczu o godz. 19.00. Widzimy się w hali KCRiS przy ul. Głowaczowskiej. Jak zawsze, wstęp wolny!

Energii naszym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice.