post

To będzie ostatni mecz w tym roku. Cel? Umocnić się w tabeli przed świętami

Już w najbliższą sobotę, 16 grudnia, siatkarze Enei KKS-u Kozienice rozegrają ostatnie spotkanie w tym roku kalendarzowym. W hali przy ul. Głowaczowskiej podejmą rezerwy Lechii Tomaszów Mazowiecki. Początek meczu o godz. 18.00.

Rezerwy Lechii to zespół oparty na młodzieży tego pierwszoligowca. Bieżące rozgrywki nie są jednak zbyt łaskawe dla tej ekipy. Jak dotychczas, w 12 spotkaniach uzbierali zaledwie 6 punktów. Na koncie mają jednak zwycięstwo po tie-breaku z aktualnym liderem Spartą. Po tie-breaku pokonali również Kobyłkę, a w pięciu setach przegrywali z KS Błonie i Camperem. Taki obrót spraw plasuje ich na 11. pozycji w tabeli. Tyle samo oczek uzbierała Spała, rozgrywając jednak o trzy spotkania mniej.

Zdecydowanie lepiej wygląda sytuacja podopiecznych Marka Grzelczaka i Michała Kality. KKS wygrał cztery mecze z rzędu i ma chrapkę na piąte zwycięstwo. Nasz zespół rozgrywa świetny sezon. Kozieniczanie mają w swoim dorobku 29 punktów. Dokładnie tyle samo co wicelider – KS Metro Warszawa i trzecie w stawce Necko. Do lidera z Grodziska Mazowieckiego tracimy tylko dwa oczka.

W sobotę trzeba będzie powalczyć o pełną pulę, by utrzymać się w rywalizacji w czubie tabeli. Argumenty przemawiają za kozieniczanami, którzy zresztą wygrali pierwszy pojedynek z Lechią II 3:1. Nie ma jednak absolutnie miejsca na lekceważenie rywali.

Początek spotkania w hali przy ul. Głowaczowskiej o godz. 18.00. Jak zawsze, wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza, że przez kolejne trzy tygodnie czekać nas będzie przerwa od siatkówki, a od kolejnego domowego meczu dzieli nas aż miesiąc.

Energii naszym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice.