post

W sobotę poszukamy punktów. Gramy u siebie

Już w najbliższą sobotę, 13 stycznia, siatkarze Enei KKS-u Kozienice rozegrają pierwszy domowy mecz w 2024 roku. W hali przy ul. Głowaczowskiej podejmą zespół SPS Volley Ostrołęka. Początek spotkania o godz. 18.00. Zapraszamy!

Zespół z Ostrołęki to jeden z beniaminków II ligi. Ekipa KS SPS uzbierała w 14 spotkaniach w sumie 11 punktów, co plasuje ich na 10. miejscu w tabeli, tuż nad strefą spadkową. Mają zaledwie punkt przewagi nad KS Błonie i tracą jedno oczko do Międzyrzeckiej Trójki. Na tym etapie sezonu jeszcze za wcześnie, by wskazywać, że to te właśnie ekipy będą biły się o utrzymanie, ale nie zmienia to faktu, że każdy punkt może okazać się dla nich szczególnie cenny, a to czyni ich groźnymi rywalami. Ekipa z Ostrołęki potrafi pokazać na parkiecie dobrą siatkówkę i warto przy tym przypomnieć, że z Metrem i Camperem przegrali dopiero po tie-breaku. W weekend zaś pokonali w trzech setach Trójkę.

Gorzej w nowy rok weszli kozieniczanie, którzy na wyjeździe ulegli liderowi z Grodziska Mazowieckiego. Niemniej jednak, nasz zespół wciąż utrzymuje się w górnej części stawki grupy 2. KKS jest na 3. miejscu w tabeli z dorobkiem 32 punktów, a tyle samo ma wicelider – Metro. Do Sparty tracimy w sumie 5 oczek.

Faworytem sobotniej rywalizacji będą bez wątpienia kozieniczanie, którzy zresztą wygrali pierwsze starcie 3:1. W Ostrołęce nie obyło się jednak bez wpadki w trzecim secie. Tym razem liczymy na pewną wygraną w trzech odsłonach. Trzymamy kciuki i zapraszamy do hali przy ul. Głowaczowskiej. Jak zawsze, wstęp wolny.

Energii naszym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice.